USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Eğitim

Nizip'te 4-6 yaş Kur’an kursu açıldı

Gaziantep'in Nizip ilçesinde, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan "Okul öncesi din eğitimi" projesi kapsamında Salih-Nazlı Ceyhan 4-6 yaş Kur'an kursu hizmete açıldı.

Nizip'te 4-6 yaş Kur’an kursu açıldı
26-08-2022 15:21
26-08-2022 15:22
GAZİANTEP
Google News

Gaziantep Valisi Davut Gül, Nizip Belediyesinin arsa tahsisi ve hayırsever Salih Ceyhan destekleriyle yapılan ve Mevlana Mahallesi’nde hizmet verecek olan 4-6 yaş Kur'an kursunun açılışında, kentin 4-6 yaş Kur'an kursu hizmetleriyle Türkiye'de örnek bir il olduğunu belirtti.

Gül, "Bu tür hizmetler hem maddi anlamda hem de manevi anlamda bizim sigortalarımızdır. Herkes çocuğunun iyi yetişmesini ister ve herkes çocuğunun manevi eğitimini çok iyi şekilde almasını ister işte bu ve benzeri kurumlarımız kıymetli çocuklarımıza bu eğitimleri en güzel şekilde verecekler. Buranın sevabı yapana da yaptırana da vesile olana da yeter de artar. Bir kez daha bu güzel hizmeti yapana ve vesile olana teşekkür ediyorum." dedi.

Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı ise belediye olarak bu tür hizmetlere destek vermeye devam edeceklerini belirterek hayırsever Ceyhan'a teşekkür etti.

İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar da, her bölgede bu kursların yaygınlaştırılması gayretinde olduklarını söyledi.

Hayırsever Salih Ceyhan ise hayattaki en önemli yatırımın insana ve geleceğe yapılan yatırım olduğunu belirterek kursun yapılmasına vesile olan herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Kur'an kursunun açılışı gerçekleştirildi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?