USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Eğitim

GAÜN’lü Öğrencilere 200 Bin TL’lik Destek

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) öğrencileri tarafından kurulan Alacamaker Şirketi, TEKNOFEST Girişim Hızlandırma Programı kapsamında 200 Bin TL destek kazandı.

GAÜN’lü Öğrencilere 200 Bin TL’lik Destek
05-09-2022 12:22
05-09-2022 12:26
GAZİANTEP
Google News

GAÜN Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri Muhammed Alaca ve Lokman Öztürk geliştirdikleri projelerle Akıncılar Takımı adı altında ulusal çapta yapılan yarışmalarda damga vurmuştu. Takım ilk kez TEKNOFEST kapsamında düzenlenen TÜBİTAK İHA yarışmasında “Sabit Kanat Mansiyon” ödülünü, 2021’de TÜBİTAK İHA yarışmasında “Sabit Kanat Yerli Yazılım Birincilik” ödülünü almaya hak kazanırken, Tarımsal İnsansız Kara Aracı yarışmasında da “En Özgün Tasarım” ödülünü aldı. Takım bu yıl düzenlenen TÜBİTAK İHA yarışmasında ise “Sabit Kanat Performans Birincilik ve Yerli Yazılım Birincilik” ödüllerini kazanma başarısını gösterdi.

 Muhammed Alaca ve Lokman Öztürk 200 Bin TL destek çekini, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal ve ASELSAN Genel Müdürü Haluk Görgün’den aldı.

 Hızlandırma Destek Programı ile TEKNOFEST yarışmalarında finale kalan takım veya takım üyelerinin yarışmaların ardından TEKNOFEST projesi veya farklı proje üzerinde çalışarak şirket kurmuş ve Ar-Ge çalışması yürüten veya ticari ürün ya da hizmetini pazara sunmuş projelerini ileri seviyeye taşıması amaçlanıyor. Sunulan 2 farklı destek programı ile seçilen ekiplere hibe desteğinin yanı sıra girişimcilik eğitimlerinden alanında uzman ve yönetici mentor görüşmelerine, ofis ve patent desteğinden yatırımcı ve iş birliği görüşmelerine kadar 12 farklı imkân da sağlanıyor.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?