USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Yüksek Güvenlikli Geri Gönderme Merkezi 2 ay içinde faaliyete geçiyor

Kamu düzenini bozan ya da kaçak yollarla ülkede bulunan yabancılar için Kütahya'da yaptırılan 'Yüksek Güvenlikli Geri Gönderme Merkezi'nin 2 ay içinde faaliyete geçeceği bildirildi.

Yüksek Güvenlikli Geri Gönderme Merkezi 2 ay içinde faaliyete geçiyor
06-05-2022 10:55
Google News

Kütahya İl Göç İdaresi Müdür Vekili Nesrin Küçük, merkezle ilgili 2 yıldır devam eden yapım çalışmaların tamamlandığını kaydetti. Küçük, "Kütahya'da Geri Gönderme Merkezi 400 kişi kapasiteli. Merkez 2 yıldır inşaat halindeydi. 73 güvenlik görevlisi 2 şoför, 18 kişilik temizlik görevlisi var. İki tekniker ve gelecek olan gıda mühendisi, berber ve kuaför gibi yeni birimler açılacak. Doğalgaz, su ve elektrik tamam. Yolumuz yapıldı. Merkez en geç iki ay içinde faaliyete geçecek" diye konuştu.

Kütahya - Eskişehir karayolu üzerindeki bölgede yaptırılan ve 400 kişi kapasiteli merkezde, kamu düzenini bozan ya da yasa dışı yollarla Kütahya'da yaşayan yabancıların sınır dışı işlemlerinin tamamlanmasına kadar gözlem altında tutulacağı ifade edildi.

Avrupa Birliği'nce (AB) finanse edilen ve 'Yüksek güvenlikli' olarak yapılan merkez, İHA tarafından havadan da görüntülendi.

Kütahya'da bin 900'u Suriyeli olmak üzere toplam 13 bin yabancı uyruklu kişinin yaşadığı öğrenildi.Hüseyin Efe
 

İLGİLİ HABER
İstanbulda 449 göçmen daha yakalandı İstanbul’da 449 göçmen daha yakalandı
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Bugün seçim olsa kime oy verir siniz?