USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Jandarmadan 485 öğrenciye uygulamalı trafik eğitimi

Gaziantep'te jandarma ekiplerince “6-14 Mayıs Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası” etkinlikleri kapsamında 485 öğrenciye uygulamalı trafik eğitimi verildi.

Jandarmadan 485 öğrenciye uygulamalı trafik eğitimi
10-05-2024 18:10
10-05-2024 18:12
GAZİANTEP
Google News

Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarması, “6-14 Mayıs Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası” etkinlikleri kapsamında Çocuk Trafik Eğitim Parkı'nda Gaziantep Valisi Kemal Çeber, İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Halil Şen ve İl Emniyet Müdürü Celal Özcan’ın katılımlarıyla trafik eğitim programı düzenledi. Programda trafik bilincinin arttırılması, okul servis araçlarına binme ve inme kuralları kapsamında 485 öğrenciye uygulamalı trafik eğitimi verildi. Etkinlik kapsamında İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde de depremzede çocuklarla futbol ve voleybol maçı oynandı.
Trafik Jandarması ekipleri tarafından bilgilendirme stantları da kurularak güvenli bir trafik ortamının oluşturulması ve trafik kazalarının azaltılması konularında vatandaşlar bilgilendirildi. Ayrıca ekipler tarafından "Yayalar Kırmızı Çizgimiz", "Trafikte Her Yıl Daha İyiye" ve "Hayatla Yarışılmaz" kampanyaları ile ilgili hazırlanan el broşürleri ile çeşitli hediyeler dağıtıldı.
Etkinlik sonrası trafik kazasında hayatını kaybeden Tank. Asb. Çvş. Bestami Saydan’ın İslahiye ilçesinde ikamet eden ailesi ziyaret edildi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?