USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Vali Elban: "İstihdamı arttırmak işsizliği azaltmak amacındayız"

Süleyman Elban, "Vatandaşlarımızın ihtiyaç duyulan iş alanlarında mesleki eğitim alarak meslek sahibi olmalarını ve iş piyasasına daha kolay girmelerini hedefliyoruz” dedi.

Vali Elban:
01-02-2022 18:33
Google News

Süleyman Elban, "Vatandaşlarımızın ihtiyaç duyulan iş alanlarında mesleki eğitim alarak meslek sahibi olmalarını ve iş piyasasına daha kolay girmelerini hedefliyoruz” dedi.


İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2022 Yılı 1. Olağan Toplantısı Vali Dr. Süleyman Elban başkanlığında gerçekleştirildi.


Adana Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda; Yürütme Kurulu ile Denetim Kurulu tarafından yürütülen çalışmalar, engelli ve eski hükümlülere yönelik projeler ile il genelinde gerçekleştirilen istihdam sağlamaya yönelik çalışmalar değerlendirildi.


Vali Yardımcısı Ferhat Burakgazi ile İl İstihdam Kurulu üyelerinin katıldığı ve 2021 yılına ait faaliyet raporunun tüm ayrıntılarıyla ele alındığı toplantıda Adana'daki kadın kooperatifçiliğine ilişkin yapılan çalışmalar İl Ticaret Müdürlüğünce gerçekleştirilen sunum eşliğinde değerlendirildi.


Toplantı öncesinde kısa bir açıklamada bulunan Vali Elban, “Gerçekleştirdiğimiz tüm çalışmalarımızın temel amacı; ilimizde istihdamı arttırmak ve mevcut işsizliği azaltmaktır. Bu sebeple gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerle iş sahibi olmak isteyen vatandaşlarımızın ihtiyaç duyulan iş alanlarında mesleki eğitim alarak meslek sahibi olmalarını ve iş piyasasına daha kolay girmelerini hedefliyoruz” dedi.


Adana'nın var olan potansiyelinden en iyi şekilde yararlanıp kent genelindeki istihdam oranlarını arttırmak için yapılması gereken uygulamaları değerlendirmek üzere bir araya geldiklerini kaydeden Vali Elban toplantının hayırlı olmasını temenni etti.


İstihdam etkinlikleri ile mesleki eğitim uygulamaları hakkında çeşitli görüş ve önerilerin ele alındığı toplantı, gündem maddelerinin değerlendirilmesi ve görüş alışverişinde bulunulmasıyla sürdü.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?