USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Şahinbey Belediyesi’nden Her Gün 12 Bin Kişiye Aşure İkramı

Şahinbey Belediyesi, Muharrem ayında aşure dağıtım geleneğini bu yıl da sürdürürken kentin çeşitli noktalarında her gün 12 bin kişiye aşure ikram ediliyor.

Şahinbey Belediyesi’nden Her Gün 12 Bin Kişiye Aşure İkramı
31-08-2022 15:31
31-08-2022 15:40
GAZİANTEP
Google News

Şahinbey Belediyesine ait aşevinde büyük bir titizlikle ve özenle hazırlanan aşureler her gün Şahinbey İlçesinin çeşitli mahallelerinde vatandaşlara sunuluyor. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, dağıtım yapılan birçok mahallede vatandaşlarla bir araya gelerek vatandaşlara aşure ikramında bulunuyor.

 AŞURE İKRAMIMIZ DEVAM EDİYOR

Aşurenin bu ayda yapılan bir tatlı çeşidi olduğunu anımsatan Başkan Mehmet Tahmazoğlu, “Aşure geleneklerimizde olan, evlerimiz de pişirilip komşulara dağıtılan, paylaşılan ve paylaşıldıkça çoğalan bir tatlımız. Aşure 17 çeşit malzeme koyarak pişirdiğimiz bir tatlı, her malzeme kendi özelliğini koruyarak bir araya gelip çok farklı bir tat oluşturuyor. Aslında aşurenin bize farklı bir mesajı var. Biz de Şahinbey Belediyesi olarak bu geleneğimizi yaklaşık 7 yıldan beri devam ettiriyoruz. Kendi aşevimizde Muharrem ayı boyunca her gün 12 bin kişiye pişirdiğimiz aşureyi vatandaşlarımıza ikram ediyoruz.” diye konuştu.

 VATANDAŞLARDAN BAŞKAN TAHMAZOĞLUNA TEŞEKKÜR

Şahinbey Belediyesi’nin aşure dağıtımından dolayı vatandaşlar oldukça menün olduklarını belirterek, "Muharrem ayı içerisinde böyle bir uygulama yaptığı için Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na çok teşekkür ediyoruz. Şahinbey Belediyesi sayesinde her yılda gelip aşuremizi dağıtım noktalarından yiyoruz. Böylesi kutsal bir günde birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Böyle bir uygulama için başkanımıza teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?