USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Spor

Sağlam'dan çarpıcı sözler! "Bu veda şekli içime sinmedi"

TFF 1. Lig ekiplerinden Samsunspor'da Ertuğrul Sağlam'dan son dakika ayrılık açıklaması geldi.

Sağlam'dan çarpıcı sözler!
05-06-2021 20:06
Google News

Süper Lig'in eşiğinden dönen Samsunspor'da teknik direktör Ertuğrul Sağlam'la yollar ayrılmıştı. Ertuğrul Sağlam, ayrılığın ardından sosyal medya hesabından açıklama yaptı. 

Ertuğrul Sağlam'ın açıklaması:

Kasım 2019'da büyük bir hasret ve heyecanla başlayan Samsunspor teknik direktörlüğü görevim, 01.06.2021 Çarşamba sabahı şahsıma iletilen tebligatla sona ermiş bulunuyor.

Genel bir değerlendirme yaptığımızda, bir meydan okuma olarak başlayan geçen sezonu 6 puan geriden gelip 10 puan fark atarak şampiyonlukla tamamlamamız son derece önemli bir başarıydı.

Bu sezon, pandemi şartları, önemli oyuncularımızın sakatlık süreleri, son haftalardaki saha dışı tuhaf gelişmeler ve içeride uğraşmak zorunda kaldığımız sorunlar ise camianın 10 yıllık hayalinin gerçekleşememesinde önemli etken oldu. Tüm bu olumsuzluklara karşın, 70 puan toplayarak sezonu Süper lige doğrudan yükselen rakiplerimizle aynı puanla tamamlamamızı başarısızlık olarak değerlendiremeyiz.

Son maçın ardından duyduğumuz, gördüğümüz ve bir şekilde bize iletilen, şu anda detaylandıramayacağım bazı olaylar ise sezon içinde tahmin edilenden çok daha farklı ve beklenmedik rakiplerle de mücadele ettiğimiz gerçeğini yüzümüze vurdu.

Samsunspor'a aidiyetini geçmişte olduğu gibi bu sezon içinde de maddi ve manevi kanıtlamış biri olarak bu veda şeklinin içime sinmediğini de belirtmek istiyorum.

Vurgulamak istediğim bir başka önemli konu da; daha önce ifade ettiğim şekilde sözleşme şartlarının gereği konusunda anlaşma isteğime ve fedakarlık yapma talebime kulüp yetkililerinin cevap vermemesi nedeniyle ayrılık süreci iddia edilenin aksine istifamla sonuçlanmamıştır.

Görev süremiz boyunca yanımızda olan, bizimle sevinip bizimle üzülen, destekleriyle bize güç veren, Samsunspor sevgisini kendi kişisel hesaplaşmalarından ve menfaatlerinden önde tutan herkese minnettarım. Altınordu maçının son düdüğüyle hayal kırıklığı ve duygu yoğunluğu yaşadığımız anda tribünden ağza alınmayacak sözler sarfeden 3-5 kişiye göstermiş olduğum tepki nedeniyle üzüntümü de belirtmek isterim.

Gerek sosyal medya, gerekse diğer iletişim araçlarıyla bize sevgi ve ilgilerini ileten taraftarımıza da yürekten teşekkür ediyorum.

Umarım Samsunspor camiası hak ettiği Süper lige en kısa sürede ulaşır ve büyük taraftarıyla gururumuz olmaya devam eder.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Bugün seçim olsa kime oy verir siniz?