USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Muhittin Şimşek’ten geleceğe ışık tutacak kitap.

Çelik Kanatların Kırılışı raflarda yerini aldı. Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı ve Yazar Muhittin Şimşek’in kaleme aldığı “Çelik Kanatların Kırılışı” kitabı raflardaki yerini aldı. Muhittin Şimşek'in yazdığı Çelik Kanatların Kırışı romanı, Etimesgut Uçak Fabrikası tarihine ışık tutuyor.

Muhittin Şimşek’ten geleceğe ışık tutacak kitap.
01-04-2022 13:00
01-04-2022 13:23
Google News

Cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren hava harp sanayiine büyük önem veren Türkiye’nin bu alandaki faaliyetleri İkinci Dünya Savaşı'nda da devam etmiş ve 1941 yılında, savaşa girilmemiş olsa da zor şartların yaşandığı ülkede ciddi bir altyapı gerektiren Türk Hava Kurumu Etimesgut Uçak Fabrikası kurulmuştu.

Muhittin Şimşek'in kaleme aldığı Çelik Kanatların Kırılışı adlı kitap, bir döneme ışık tutuyot. Belgesel tadında okuyacağınız kitabı çok seveceksiniz. Avrupa’nın sayılı fabrikalarından biri olan Etimesgut Uçak Fabrikası’nı öncesi ve sonrasıyla anlatan bu kitap, Türkiye’de uçak ve uçak motoru üretimi sürecine mercek tutuyor.

TARİHE IŞIK TUTAN KİTAP

Bu süreçle birlikte ülkenin genel durumuna ve tarihsel olaylara ışık tutarken, "Uçak fabrikasının başarısızlığında rol oynayan faktörlerin telafisi mümkün müydü?" sorusuna cevap arıyor. Kitabın tanıtım videosunda şu ifadelere yer verildi: “ Türkiye’de uçak motoru ve uçak üretim sürecini tarihsel olaylara ışık tutan Çelik Kanatların Kırılışı” adlı kitap Yazar Muhittin Şimşek tarafından kaleme alındı. Alfa Yayınlarından çıkan kitap, Türk Hava Kurumu Etimesgut Uçak Fabrikası’nın tarihine Cumhuriyet dönemi ve sonrası savaş sanayi dönemine odaklanmak isteyen okular için önemli bir kaynak.”

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Bugün seçim olsa kime oy verir siniz?