USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

GAÜN’de 4 yeni program açılıyor

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, İstanbul Teknik Üniversitesi Ayağazağa Yerleşkesi'nde düzenlenen Yapay Zeka, Dijitalleşme ve Büyük Veri Toplantısı’nda üniversitelerde yeni bölüm ve programların açılacağını duyurdu.

GAÜN’de 4 yeni program açılıyor
27-04-2024 17:25
27-04-2024 17:27
GAZİANTEP
Google News

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, üniversitelerde yapay zeka, dijitalleşme ve büyük veri alanlarında 21 lisans, 50 önlisans olmak üzere toplam 71 programın açılacağını belirterek, bu programların bu yılki ÖSYM Kılavuzu'na dahil edileceğini açıkladı.
Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, toplantıdan sonra yaptığı açıklamada, GAÜN’de yapay zekâ, dijitalleşme ve büyük veri alanlarında 4 yeni programın açılacağını söyledi. Rektör Prof. Dr. Özaydın, “Bilgi ekonomisinin zorunlu kıldığı bu bölümlerin üniversitemizde açılmasına izin veren YÖK Başkanımız Prof. Dr. Erol Özvar’a ve YÖK üyelerimize teşekkür ederim” dedi.
GAÜN’de, Ön - Yüz Yazılım Geliştirme, Arka - Yüz Yazılım Geliştirme, Robotik ve Yapay Zeka ile İmalat Yürütme Sistemleri programları açılacak.
Toplantıya, YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, YÖK Yürütme Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Erol Arcaklıoğlu, Prof. Dr. Hüseyin Karaman, YÖK Üyesi Prof. Dr. Burhaneddin Sandıkçı, GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın ile yeni programların açılacağı diğer üniversitelerin rektörleri katıldı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?