USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Meteoroloji 52 ili uyardı! İstanbul için son dakika tarih verdiler, yeni kar fırtınası...

Yeni Meteoroloji raporunda; Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ'ın da aralarında bulunduğu 50 il için sarı, Çanakkale ve Muğla için turuncu kodlu uyarı verildi. İstanbul için ise Şubat'ın ortasında ikinci yoğun kar fırtınası uyarısı yapıldı.

Meteoroloji 52 ili uyardı! İstanbul için son dakika tarih verdiler, yeni kar fırtınası...
01-02-2022 13:11
Google News

Son dakika haberi... Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Türkiye genelinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile yarın Marmara'nın kuzey ve batısı, Kıyı Ege ile Antalya'nın doğu kesimleri, Erzurum, Bingöl, Bitlis ve Diyarbakır çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Marmara'nın kuzey ve batısı ile kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi, Doğu Akdeniz ile yarın öğle saatlerinden sonra Marmara'nın batısı, Kıyı Ege'de kuvvetli olması bekleniyor. Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır. Ülke genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis görüleceği tahmin ediliyor.

TURUNCU VE SARI KODLU UYARI

Meteorololoji Genel Müdürlüğü'nün hava durumu raporunda, Kırklareli, Edirne, Tekirdağ'ın da aralarında bulunduğu 52 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı verildi.

İşte uyarı yapılan o iller:

TURUNCU KODLU UYARI: Çanakkale, Muğla

SARI KODLU UYARI: Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, Bursa, Balıkesir, Manisa, İzmir, Kütahya, Afyonkarahisar, Denizli, Aydın, Uşak, Düzce, Bolu, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu, Çorum, Sinop, Samsun, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Ardahan, Kars, Erzurum, Bayburt, Gümüşhane, Erzincan, Sivas, Ağrı, Van, Bitlis, Siirt, Şırnak, Muş, Bingöl, Tunceli, Elazığ Malatya, Adıyaman, Kahramanmaraş, Adana, Osmaniye, Hatay

İSTANBUL İÇİN YENİ KAR FIRTINASI UYARISI

İstanbul'da geçtiğimiz 24 Ocak akşamı yoğun kar yağışı belediyenin yetersiz önlemleriyle birleşince hayatı felç etmişti. Şubat ayının ortasında da İstanbul'da ikinci bir kar fırtınasının beklendiği gelen son dakika haberleri arasında.

İstanbul'da 24 Ocak akşamı yoğun kar yağışı ve belediyenin yetersiz önlemleri sebebi ile hayat durma noktasına gelmişti!

TÜRKİYE 'KÜÇÜK SİBİRYA'YE DÖNECEK

İstanbul'daki bir sonraki şiddetli yağış için 14 Şubat'a dikkat çekilirken hava tahmin kaynakları, Şubat ayının ortasında Türkiye'nin 'Küçük Sibirya' olabileceği endişesini dile getiriyor.

Sosyal medyada hava tahminleriyle bilinen Hava Forum tarafından yapılan bir paylaşımda, Türkiye'yi ve İstanbul'u etkisi altına alacak ikinci yoğun kar yağışı için 14 Şubat Sevgililer Günü işaret edildi.

Önceki yağışlar için "İzlanda soğuğu" ifadesini kullanan hava tahmin kaynakları, önümüzdeki yağış için ise "Sibirya yağışları" tabirini kullanıyor.

İstanbul'da 24 Ocak gününden bir kare

VATANDAŞ, BENZER MANZARALAR İSTEMİYOR

Vatandaşların en büyük korkusu ise İstanbul'da yeniden aynı manzaraların yaşanmaması. Kar yağışının hayatı felç etmemesi gerektiğini belirten vatandaşlar, yetkililerden önlem almasını talep ediyor.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?