![Görme Engelli Şampiyon Engel Tanımadı](https://www.megahaber27.com/files/uploads/news/default/gorme-engelli-sampiyon-engel-tanimadi-138378.webp)
Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonunca 3-4 Ağustos 2022 tarihlerinde Tosyalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen Görme Engelliler Halter Türkiye Şampiyonasında +125 kiloda turnuvaya katılan 22 yaşındaki Nuri Poyraz Türkiye Şampiyonu oldu. Geçtiğimiz yıl Konya’da düzenlenen şampiyonada yine +125 kiloda Türkiye şampiyonu olan görme engelli Nuri Poyraz 2 yıl üst üste gelen bu başarının ardından amacının mili takıma girmek olduğunu belirtti.
Köyünde imkansızlıklar içerisinde şampiyonaya hazırlandığını söyleyen Nuri Poyraz, “Ben 2 yıl öncesine kadar halter sporunu bilmiyordum. Geçen yıl Konya’da düzenlenen turnuvada 2 altın madalya kazanarak Türkiye Şampiyonu oldum. Bu yıl Osmaniye’de düzenlenen görme engelliler halter şampiyonasında +125 kiloda yine 2 altın madalya kazanarak Türkiye şampiyonu oldum. Turnuvaya köyde kendi imkanlarımla hazırlandım. Ev işlerinde odun kaldırarak veya ineklerin balya yemlerini kaldırarak bu şampiyonaya hazırlandım” dedi.