USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Vatandaş nasıl kurban alacak?

Yılmazkaya, kurbalık fiyatlarını gündeme taşıdı

Vatandaş nasıl kurban alacak?
20-06-2022 13:49
20-06-2022 13:52
Google News

Bu yıl kurbanlıklarda yaşanan yüksek fiyat artışına dikkat çeken CHP’li Vekil, “Vatandaş bırakın kurban kesmeyi kurban eti bekler hale geldi! Bu fiyatlar yüzünden vatandaş ancak tavuk kesebilir!” dedi.

Vatandaşın kurbanlık isyanını Meclis Genel Kuruluna taşıyan CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, bu yılki kurban fiyatları yüzünden dar gelirli vatandaşın dini vecibesini dahi yerine getiremeyeceğini vurguladı.

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kurban pazarlarının boş olduğunu belirten Yılmazkaya, artan maliyetler yüzünden kurbanlık fiyatları geçen yıla göre yüzde 100’ün üzerinde artış göstermekte” dedi.

VATANDAŞ İÇİN BU YIL KURBAN KESMEK HAYAL OLDU!

Kurbanlık Fiyatları El Yakıyor!

Yılmazkaya, Fahiş oranda artan yem fiyatları bir taraftan, geçen yıla göre 3-4 kat artan akaryakıt fiyatları ve nakli maliyelerinin 4-5 kat yükselmesi nedeniyle bu yıl birçok büyükşehir ve diğer illerdeki hayvan pazarında, eskisi gibi kurbanlık hayvanın olamayacağına dikkat çekti.

Bu yılki yüksek maliyetler nedeniyle el yakan kurbanlık fiyatları yüzünden hayvan arzında düşüş yaşanacağının altını çizen Yılmazkaya,

“Ekonomik koşullar nedeniyle bir ay öncesinden fiyat araştırmasına giren vatandaşlar uygun kurbanlık bulabilmek için tüm fiyatlara bakıyor ama bütçesine uygun fiyatlarda kurbanlık bulması bu sene çok zor görünüyor maalesef” dedi.

Kurban fiyatlarındaki yüksek artışı Meclis Genel Kurulunda gündeme getiren Yılmazkaya, konuyla ilgili yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;

“Kurban Bayramı'na kısa bir süre kalmışken vatandaşlarımızın bütçesine uygun kurbanlık arayışları devam ediyor. Ekonomik koşullar nedeniyle bir ay öncesinden fiyat araştırmasına giren vatandaşlar uygun kurbanlık bulabilmek için tüm fiyatlara bakıyor. Fiyatlar ise bu sene geçen yıla göre 2 katından fazla artış göstererek rekor seviyelere ulaşmış durumda” dedi.

Gaziantepli Bu Fiyatlara Nasıl Kurban Kessin!

Yılmazkaya,

“Gaziantep ilimizde kurban fiyatlarına baktığımızda Antep hallinin kilosu 70 lira olarak açıklandı. Bu fiyatlarla bırakın kurban kesmeyi, ekonomik olarak büyük sıkıntılar çeken vatandaşımızın kendisi kurban eti bekler hâle geldi maalesef. İnancımızdaki adaklık kurban kesimlerinde bile bu yüksek fiyatlar karşısında vatandaşı ancak tavuk kesebilir hâle getirdiniz. Fiyatları görenler umutsuzluğa kapılırken, bir yandan da dini vecibelerini yerine getirememenin kaygısını yaşamakta. Bu yüksek fiyatlar karşısında vatandaş haklı olarak indirim bekliyor” ifadelerini kullandı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Bugün seçim olsa kime oy verir siniz?