USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

TCDD’den tren yollarına yaklaşmayın uyarısı

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından, otla mücadele çerçevesinde 9-15 Mayıs tarihleri arasında Eskişehir, Isparta, Afyonkarahisar ve Burdur güzergahlarında ilaçlama yapılacağından dolayı, vatandaşların dikkatli olması gerektiğini belirtti.

TCDD’den tren yollarına yaklaşmayın uyarısı
06-05-2022 15:20
Google News
TCDD, 9-15 Mayıs tarihleri arasında Türkiye'de birçok istasyon arasında otla mücadeleye karşı “özel ilaçlama treni” ile önlem almaya başlıyor. Yapılacak çalışmanın, Afyon-Eskişehir-Kütahya istasyonları arasında da gerçekleştirileceği dile getirilerek vatandaşların istasyon çevresinde çok dikkatli olmaları gerektiği vurgulandı. Açıklamanın devamında, “Afyon-Dinar, Dinar-Kaklık, Dinar-Gümüşgün-Burdur- Isparta, Isparta-Afyon, Afyon-Dumlupınar, Afyon-Eskişehir-Kütahya, Kütahya Dursunbey, Dursunbey-Balıkesir istasyonları arasında ‘özel ilaçlama treni' ile otla mücadele çalışmaları çerçevesinde ilaçlama yapılacaktır.

Mücadelede kullanılan ilaçlar, insan ve hayvan sağlığını etkileyici özellik taşıması sebebiyle tehlike oluşturmaktadır. Belirtilen demiryolu hat kesimleri ile istasyonların çevresinde vatandaşların dikkatli olmaları gerekmektedir. Demiryolu güzergâhı ve yakınındaki arazilerde ilaçlama tarihlerinden itibaren on gün boyunca vatandaşların ilaçlama yapılan sahaya yaklaşmamaları, belirtilen yerlerde hayvanlarını uzak tutmaları ve arıların uzaklaştırılması önemle duyurulur” sözlerine yer verildi.

Güvenç Açaroğlu
 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Bugün seçim olsa kime oy verir siniz?