USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Asayiş

Sessiz katil

Sessiz katil karbonmonoksit gazı zehirlenmelerinin önüne geçmek için bilgilendirmede bulunan Başkan Murat Başlı, “Sobamızı evimize kurmadan ilk önce bacamızın temizliğine dikkat etmemiz lazım” dedi.

Sessiz katil
25-01-2023 10:13
Google News

Ülke genelinde kış aylarında ısınma aracı olan odun ve kömürün kullanımı arttı. Bununla birlikte geçmişe nazaran az da olsa zehirlenme ve ölüm vakaları yüzünü göstermeye başladı. ‘Sessiz katil' karbonmonoksit gazına karşı ölüm ve zehirlenmenin en alt seviyede tutulması için tüm önlemler üst seviyeye alındı.

Vatandaşlara püf noktalar hakkında önemli detaylar veren Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Murat Başlı, “İl merkezimiz ve ilçelerimizde ısınmak için soba kullanımı olmakta. Sobamızı evimize kurmadan ilk önce bacamızın temizliğine dikkat etmemiz lazım. Bildiğiniz gibi büyükşehir belediyesi başkanlığı olarak bu konuda ilgili bir yönetmenlik yayınlandık. Bu yönetmenliğe binaen de bizden eğitim ve yetki belgesi almış firmalarımıza, bacaları temizleme yetkilerine dağıtmış olduk. Bu sayede vatandaşlarımız bu firmalara ulaşarak bacalarını temizletebilirler” dedi.

Eren Elyesa Polat - Atilla Özer
 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Bugün seçim olsa kime oy verir siniz?