USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Saray ve köşkleri süsleyen zamanın tanıkları saatler şimdi sergi salonlarında sergileniyor

Gaziantep Özaslan Antika Sergi Sarayı'nda bulunan çoğu Fransız yapımı 200 yıllık tarihi saatler zamana direniyor. Zamana tanıklık eden tarihi saatler, antikacıların salonlarında meraklılarını bekliyor. Ziyaretçiler antika saatlere hayran kal

Saray ve köşkleri süsleyen zamanın tanıkları saatler şimdi sergi salonlarında sergileniyor
05-04-2022 12:39
Google News

Gaziantep Özaslan Antika Sergi Sarayı'nda bulunan çoğu Fransız yapımı 200 yıllık tarihi saatler zamana direniyor. Zamana tanıklık eden tarihi saatler, antikacıların salonlarında meraklılarını bekliyor. Ziyaretçiler antika saatlere hayran kalıyor.


Tarihi saatlerin eskiden saraylarda ve zenginlerin evlerinde bulunduğunu belirten Gaziantep Özaslan Antika Sergi Sarayı'nın sahibi Hanifi Özaslan, "Burası sergi salonumuz. Antika eşyaları satmıyoruz. Eskiden köşk ve saraylarda bu saatlerden kullanılırdı. Burada saatleri sergiliyoruz. Saatlerin çoğu Fransız yapımıdır. Bu saatler 1850 yılları yapımıdır. Salonumuzda 100'e yakın saat vardır. Osmanlı'da sarayda kullanılan saatler var. Saatler 1850'li yıllara aittir. Bu saatler antika değeri taşıdığı için çok değerli saatlerdir. Burayı gezen ziyaretçiler bu saatlere hayret kalıyor" diye konuştu.


Ziyaretçiler, bu kadar çok tarihi saati bir arada gördüklerine şaşırdıklarını belirterek, emeği geçenlere teşekkür ettiler.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Bugün seçim olsa kime oy verir siniz?