USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Sağlık Bakanı Koca duyurdu! Kesintisiz olarak devam ediyor!

Hatay’da depremden önce evde sağlık hizmeti alan hastalar deprem sonrası kesintisiz şekilde hizmet almaya devam ediyor. Şehirde faaliyet gösteren 112 acil sağlık ekipleri, hastaların rutin tedavilerini yaparak ilaç teslimi yapıyor.

Sağlık Bakanı Koca duyurdu! Kesintisiz olarak devam ediyor!
22-02-2023 21:14
Google News

Hatay’da depremden önce evde sağlık hizmeti alan hastalar deprem sonrası süreçte de bu hizmeti kesintisiz şekilde almaya devam ediyor. Şehirde faaliyet gösteren 112 acil sağlık ekipleri hastaların evlerine giderek rutin tedavilerini yapıyor, ilaçlarını teslim ediyor. 

EKİPLER DEPREM SONRASINDA DA EVDE SAĞLIK HİZMETİNE DEVAM EDİYOR

Hatay’da evde sağlık hizmeti alan bir hasta glukometre cihazının bozulduğunu ve yeni bir cihaza ihtiyacı olduğunu bildiriyor. Ambulansları koordine eden 112 komuta merkezi aldığı çağrı üzerine kısa sürede cihazı temin edip bir ekiple hastaya yolluyor. Hastanın testlerini yapan ekip ilaçları ve cihazı hastaya teslim ediyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada evde sağlık hizmeti kapsamında verilen hizmetlerin deprem sonrası da aralıksız devam ettiğini açıkladı.

Bakan Koca paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Hatay’da daha önce evde sağlık hizmeti kapsamında verilen hizmetler, 112 Acil Sağlık ekiplerimizce kesintisiz şekilde devam ettiriliyor. Bir şeker hastamıza haber vermesi üzerine Glukometre Cihazının yenisinin götürülmesi, test yapılıp ilacının teslim edilmesi örneklerden biri."

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Bugün seçim olsa kime oy verir siniz?