USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Dünya

Rusya'dan ABD'ye Ukrayna krizine ilişkin tekliflere yazılı yanıt

Rusya hükümetinin, ABD'nin Ukrayna-Rusya krizinde gerginliğin azaltılması için sunduğu tekliflere yazılı bir yanıt verdiği bildirildi.

Rusya'dan ABD'ye Ukrayna krizine ilişkin tekliflere yazılı yanıt
01-02-2022 09:42
Google News

Amerikan basınına konuşan ve isminin açıklanmasını istemeyen üst düzey bir Dışişleri yetkilisi, ABD'nin Ukrayna konusundaki tekliflerine Rusya'dan yanıt aldığını belirtti.

"KONUŞMAYI RUSYA'YA BIRAKIYORUZ"

Yetkili, "Rusya'dan yazılı bir yanıt aldığımızı teyit edebiliriz. Yanıtın detaylarını kamuya açık bir şekilde tartışmak verimsiz olacaktır bu nedenle de yanıtları konusunda konuşmayı Rusya'ya bırakıyoruz." ifadesini kullandı.

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un 1 Şubat sabahı bir telefon görüşmesi yapacağına işaret eden yetkili, "Biz sorunların çözümü için diyaloğa bağlılığımızı sürdürüyoruz, Ukrayna da dahil ortak ve müttefiklerimizle yakın temasımızı sürdüreceğiz." dedi.

GEÇEN HAFTA YANIT VERMİŞTİ

Blinken, 26 Ocak'ta ABD Dışişleri Bakanlığında düzenlediği basın toplantısında, Rusya'nın Doğu Avrupa'ya yönelik güvenlik tekliflerine yazılı yanıt verdiklerini bildirmişti.

Yazılı yanıtın detaylarını kamuoyuyla paylaşmayacaklarını belirten Blinken, Rusya'ya önemli diplomatik seçenekler sunduklarını kaydetmişti.

Blinken, Rusya'nın "Ukrayna'nın NATO'ya alınmaması" talebine olumlu yanıt vermediklerini ve NATO'nun "açık kapı politikasında" değişiklik olmadığını söylemişti.

KAYNAK : AA
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?