USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Magazin

Polis Akademisi'nin yıldız ismi Howard Hesseman kansere yenik düştü

Polis Akademisi serisinin vazgeçilmez yıldız oyuncusu Howard Hesseman 81 yaşında hayatını kaybetti. Hesseman'ın kolon kanserine bağlı komplikasyonlar nedeniyle Los Angeles'ta hayata gözlerini yumduğu öğrenildi.

Polis Akademisi'nin yıldız ismi Howard Hesseman kansere yenik düştü
31-01-2022 00:54
Google News

Dünya çapında sevilen Polis Akademisi filmlerinde canlandırdığı Pete Lassard karakteriyle gönüllerde yer eden ünlü oyuncu Howard Hesseman 81 yaşında hayatını kaybetti. Acı haberi yakın arkadaşı Laraine Newman verdi. Oregon, The Lebanon doğumlu oyuncu Polis Akademisi'nin yanı sıra WKRP in Cincinnati'deki rolüyle de dikkat çekmişti.

Ünlü sanatçı Coşkun Sabah dolandırıldı: Yumurtaları el altından satmışMagazin
Oyuncunun kolon kanserine bağlı komplikasyonlar nedeniyle Los Angeles'ta hayata gözlerini yumduğu öğrenildi.

Howard Hesseman kimdir?

1960'lı yıllarda kariyerine radyo DJ'i olarak başladı, San Francisco merkezli doğaçlama grubu the Committee'nin bir üyesi olarak ün kazandı.

WKRP'de Dr. Johnny Fever, One Day at a Time'da Sam Roye rolleriyle dikkat çekmeye devam etse de ona asıl ününü getiren rol Polis Akademisi 2 olmuştu. Polis Akademisi Komutanı Eric Lassard'ın kardeşi Pete Lassard rolünü oynamıştı. Eric Lassard rolünü oynayan George Gaynes de 2016 yılında aramızdan ayrılmıştı.

1980 ve 1981 yıllarında WKRP'deki rolüyle iki kez Emmy'ye aday gösterilse de kazanamadı. Bu rolüyle karşı kültür ikonuna dönüştü.

That 70's Show'un 3 bölümünde 2001 yılında görünen Hesseman ayrıca John From Cincinnati'de The Chemist rolünü 2007'de oynadı. Hesseman, 1989 yılından beri oyuncu Caroline Ducrocq ile evliydi. Öncesinde ise 1965'te Catherine Maison ile evlenmiş ve çift 1974 yılında boşanmıştı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?