USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Magazin

Mehmet Barlas’tan dikkat çeken Ethem Sancak yorumu! ‘Aslında çok büyük…’

Sabah yazarı Mehmet Barlas, Ethem Sancak'ın istifasının ardından "Ethem Sancak'ın istifası da söyledikleri de aslında çok büyük bir anlam ifade etmiyor" ifadelerini kullandı.

Mehmet Barlas’tan dikkat çeken Ethem Sancak yorumu! ‘Aslında çok büyük…’
05-04-2022 08:30
Google News

Sabah yazarı Mehmet Barlas, “Biz Amerika’nın desteği ile iktidara geldik” şeklindeki açıklamasının ardından AK Parti'den ihracı için işlem başlatılan, daha sonra istifa eden iş insanı Ethem Sancak hakkında bir yazı kaleme aldı.

“Ethem Sancak'ın istifası da söyledikleri de aslında çok büyük bir anlam ifade etmiyor” diyen Barlas, şu ifadeleri kullandı:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan bilindiği gibi uluslararası alanda kimliğini ve kişiliğini kanıtlamış biri. Diplomaside altın çağımızı yaşadığımız bir dönemde yaptığı bu çıkışla Ethem Sancak kendini isteyerek veya istemeden AK Parti kervanını terk eden malum kişiliklerle birlikte konumlandırmış oldu. Baktığınız zaman bu isimleri sırasıyla görürsünüz. Mesela, Abdullah Gül'ün istifası AK Parti'den ne götürdü veya gerçekten istifa etti mi? Ya da Ali Babacan yeni kurduğu partiyle kime ne katkıda bulunacak?"

Ethem Sancak’ın “müthiş bir siyasi gaf yaptığını” söyleyen Barlas, devamında şu ifadeleri kullandı:

"Maksadını aşan açıklamalar yapan Ethem Sancak, aslında gerçeğin tam tersini söylemiş. Ve sonuçta da kendini dışarıda buldu. Her şeye rağmen zaten "dışarıda" olan diğerleri gibi alt oyma ve kuyu kazma faaliyetlerinde bulunacağını da zannetmiyorum."

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Bugün seçim olsa kime oy verir siniz?