USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Dünya

İsrail'de anketten çıkan dehşet; Suikaste yüzde 59 evet

İsrail'de yapılan bir ankette, Hamas'ın Gazze'deki lideri Yahya es-Sinvar'a suikast düzenlenmesine yüzde 59 "evet" çıktı.

İsrail'de anketten çıkan dehşet; Suikaste yüzde 59 evet
10-05-2022 23:12
Google News

İsrail ulusal televizyonu "Kanal 13", izleyicilerine "Hamas'ın Gazze'deki lideri Sinvar'ın suikastla öldürülmesi" konusundaki fikrini sordu.

Katılımcıların yüzde 59'u İsrail'in Sinvar'a suikast düzenlemesi için "evet", yüzde 20'si "hayır" derken, yüzde 21'i de "bilmiyorum" seçeceğini işaretledi.

Ankete kaç kişinin katıldığına veya detayına ilişkin ise bilgi paylaşılmadı.

HAMAS'IN GAZZE'DEKİ LİDERİNE SUİKAST UYARISI

"Kanal 12" televizyonunun haberine göre, Sinvar'ın İsrail içindeki silahlı saldırıları destekleyen açıklamalarının ardından İsrailli diplomatik ve güvenlik yetkilileri, Tel Aviv yönetiminin abluka altındaki Gazze'ye bir askeri operasyon düzenleyebileceği tehdidinde bulunmuştu.

İsrailli yetkililerin, "terör destekçisi" olarak tanımladıkları Sinvar'a "kendisine yönelik bir suikast düzenlenebileceğini" ilettiği belirtilmişti.

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları ise İsrail tarafından Sinvar'a ya da herhangi bir Hamas yetkilisine zarar verilmesinin "bölgede deprem etkisi yaratacağı" uyarısında bulunmuştu.

ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Bugün seçim olsa kime oy verir siniz?