USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Magazin

Hulusi Akar’la ilgili ikinci FETÖ iddiası! ‘Belli ki bu hata değil, tercih…’

Barış Pehlivan, bugünkü yazısında Hulusi Akar’la ilgili bir çarpıcı iddiada daha bulundu ve “Bir başka yardımcısı da FETÖ ile bağı olmakla suçlanıyor; belli ki bu hata değil, tercih” dedi.

Hulusi Akar’la ilgili ikinci FETÖ iddiası! ‘Belli ki bu hata değil, tercih…’
03-02-2022 13:35
Google News

Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu’nun "'FETÖ' organizasyonlarına katıldığını örgüte ve liderine övgüler dizdiğini" savunurken, itirafçı bir FETÖ sanığının ifadesinde Akar'ın diğer yardımcısı Şuay Alpay'ın ismini verdiğini hatırlatarak, "Artık belli ki bu hata değil, tercih oluyor" dedi.

Hulusi Akar’ın sağ kolu FETÖ toplantısından çıktı! ‘Oğlumu çok kötü azarlamış…’Hulusi Akar’ın sağ kolu FETÖ toplantısından çıktı! ‘Oğlumu çok kötü azarlamış…’Medya

Barış Pehlivan, ‘Telefondaki örgüt lideri’ başlıklı yazısında şunları kaydetti:

"Fethullah Gülen’in şiirini okuyan o kişi, AKP Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu’ndan başkası değildi. 2013’te, FETÖ’nün Niğde’deki Türkçe Olimpiyatları organizasyonunda yaşandı bu. Diyeceksiniz ki ya sonra? Sonra, aynı isim iki dönem daha AKP’den milletvekili yapıldı.

Acı olan şu ki… Hulusi Akar Milli Savunma Bakanı olunca, hemen yardımcılığına Alpaslan Kavaklıoğlu atandı. Ve 2018’den beri de bakanlıktaki beş ayrı birimden sorumlu olarak görev yapıyor.

Yani… Önceki Arka Bahçe’yi okuyanlar bilir: Bir FETÖ sanığının itiraflarında Hulusi Akar’ın bakan yardımcılarından Şuay Alpay’ın örgüt sohbetlerine katıldığına dair suçlama vardı.

Şimdi de yine aynı bakanın bir başka yardımcısının, Alpaslan Kavaklıoğlu’nun FETÖ organizasyonlarına katıldığını, örgüte ve liderine övgüler dizdiğini yazıyorum.

Evet, Türkiye’nin en kritik kurumlarından Milli Savunma Bakanlığı’ndaki iki bakan yardımcısı da FETÖ ile bağı olmakla suçlanıyordu.

Artık belli ki bu hata değil, tercih oluyor. Acaba, diyorum… Milli Savunma Bakan Yardımcısı Kavaklıoğlu, kaydettiği Fethullah Gülen şiirini telefonundan silmiş midir? Şüpheliyim… Öyle ya, Twitter hesabında halen “Hocaefendi” diye yazan mesajlarını tutuyor.”

Yazının tamamı için tıklayın!

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?