USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Spor

HALİL KAY’IN ÖĞRENCİLERİ ŞAMPİYONLUK YOLUNDA

2 Ocak’ta Amasya'da meydana gelen trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Batman Petrolspor Kulübü Güreş Antrenörü İbrahim Halil Kay'ın spora kazandırdığı gençler, uluslararası müsabakalara hazırlanıyor.

HALİL KAY’IN ÖĞRENCİLERİ ŞAMPİYONLUK YOLUNDA
02-02-2022 10:39
Google News

Batman Petrolspor Güreş Takımı Sporcuları, trafik kazasında kaybettikleri antrenörleri İbrahim Halil Kay'ın hedefi olan olimpiyat şampiyonluğu için ter döküyor. 14 yaşında sporcu olarak başladığı güreşe 2010 yılından itibaren antrenör olarak devam eden Kay, yaşamını dezavantajlı çocukları spora kazandırmaya adadı. Kay'ın Batman Petrolspor Güreş Takımı bünyesinde çalıştırdığı 110 lisanslı sporcudan yaklaşık 30 milli sporcu, bugüne kadar çok sayıda dünya, Avrupa, Balkan ve Türkiye şampiyonlukları elde etti. Çorum'da düzenlenen 23 Yaş Altı Türkiye Şampiyonası'na giderken trafik kazası sonucu hayatını kaybeden 5 çocuk babası İbrahim Halil Kay'ın yetiştirdiği sporcular, onun anısını yaşatmak için uluslararası müsabakalara daha büyük bir azimle hazırlanıyor.

“ŞAMPİYONLUĞU HOCAMIZA ARMAĞAN EDECEĞİZ”

Çalışmalarını antrenör Hamdullah Akdemir gözetiminde TP Petrolspor Güreş Salonu'nda sürdüren sporcular, haftanın her günü idman yapıyor. Antrenör Akdemir, İbrahim Halil Kay'ın şampiyonluk hayalini gerçekleştirmek istediklerini belirtirken “Sabah, öğlen, akşam ve hafta sonu gruplarımız olmak üzere çalışmalarımız devam ediyor. Hedefimiz, sporcuları Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonalarına hazırlamak. Kulübümüz bünyesindeki sporcumuz Sinan Sadak'ı 24. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyatları'na (Deaflympics) hazırlıyoruz. Orada elde edeceğimiz şampiyonluğu İbrahim Halil Kay hocamıza armağan edeceğiz” dedi.

“ALTIN MADALYAYI BATMAN'A GETİRECEĞİM”

Brezilya'nın Caxias do Sul Kentinde 1–15 Mayıs’ta düzenlenecek 24. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyatları'na hazırlanan milli güreşçi Sinan Sadak “2013'te İbrahim Halil Kay hocamın isteği üzerine buraya transfer oldum. Şu anda uluslararası arenada Batman Petrolspor Güreş Takımı'nı temsil ediyorum. 2012'de başlayan kariyerim 5 dünya, 3 Avrupa şampiyonluğuyla devam ediyor. Olimpiyat şampiyonluğu almak ve bu şampiyonluğu da rahmetli hocama hediye etmek istiyorum” dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?