USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Magazin

Fatih Altaylı ‘Zaman’ detayını gözler önüne serdi! ‘Resmi sitede FETÖ reklamı…’

Fatih Altaylı, Göç İdaresi Başkanlığı'nın sitesinde, yabancılara konut bulmak için önerilen kaynaklardan birinin Zaman gazetesinin olduğuna dikkat çekti.

Fatih Altaylı ‘Zaman’ detayını gözler önüne serdi! ‘Resmi sitede FETÖ reklamı…’
29-01-2022 13:08
Google News

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Göç İdaresi Başkanlığı'nın ‘Live in Türkiye’ sitesinde, yabancılara konut bulmak için önerilen kaynaklardan birinin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından kapatılan Zaman gazetesinin olduğuna dikkat çekti.

"Bu ülkede gerçekten FETÖ ile mücadele ediliyor mu, yoksa bizi mi kandırıyorlar mı?" diyen Altaylı, ‘Resmi sitede FETÖ reklamı’ başlıklı yazısında şunları kaydetti:

“Bunu sormamın kırk farklı sebebi var ve şimdi yazacaklarım da bunlardan bir tanesi. Biliyorsunuz, Türkiye’ye kaçak veya yasal yollardan gelen yabancıların ve sığınmacıların sorunlarını çözmek, bunların ülkeye intibakını sağlamak için kurulmuş bir yapı var. Bunun adı Göç İdaresi Başkanlığı. Bildiğimiz kadarı ile bu zor görevin altından da olabildiğince iyi kalkıyorlar en azından çabalıyorlar.

Göç İdaresi Başkanlığı’nın bir de “Live in Türkiye” diye bir sitesi varmış. Halk TV’de bu sitenin tanıtımını yapan bir haber görünce girip kendim bakayım dedim. Ve girip okuyunca gözlerime inanamadım.

Devletin resmi kurumunun, Türkiye’de yaşama rehberi sunan sitesinde Türkiye’de konut bulmak için üç kaynak öneriliyor. Bunlar Hürriyet, Zaman ve Milliyet gazeteleri. Şaka yapmıyorum. Göç İdaresi’nin yabancılara yönelik Türkiye hakkında bilgi ve Türkiye’de yaşama kılavuzu veren bölümünde önerilen gazete 'Zaman.'”

Yazının tamamı için tıklayın!

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?