USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Asayiş

Evlat nöbeti 977’nci gününde

Çocukları terör örgütü PKK tarafından zorla kaçırılarak dağa götürülen ailelerin HDP Diyarbakır il binası önündeki evlat nöbeti 977. gününde devam ediyor.

Evlat nöbeti 977’nci gününde
06-05-2022 12:44
Google News
Çocuklarının bölücü terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019'da farklı kentlerden Diyarbakır'a gelen ailelerin HDP il binası önünde başlattığı oturma eylemi 977'nci gününde de devam ediyor. Adana'da kaldıkları dönemde götürülen kızı için evlat nöbetinde olan anne Pınar Biçer, Van'dan geldiğini evlat nöbetinde olduklarını söyledi. Kızının 2015'te HDP'liler tarafından kandırılıp terör örgütü PKK tarafından da dağa kaçırıldığını iddia eden anne Biçer, kızına teslim olması için çağrıda bulundu. Kızının bir an önce güvenlik güçlerine teslim olmasını istediğini söyledi.

Biçer, "Kızımı arıyorum ve bulamıyorum, neredeysen sesimi duyuyorsan bize bir cevap ver ve ulaş. Neredesin sen gelmeden bu çadırı terk etmeyeceğim, ölene kadar buradayım, orası senin yerin değil. Taşların altında savaş var, Türk devletine teslim ol, ailecek buradayız. Baban, ablan ve kardeşinle beraber buradayız. Bayram günü evimiz taziye yeriydi, bayramı hiç yaşayamadık ne olursun ulaş ve bize kavuş kızım” dedi.

Murat Başal
 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Bugün seçim olsa kime oy verir siniz?