USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Ehliyetine el konulan sürücü polisin üzerine yürüdü!

Samsun'da trafik uygulamasında ceza yazılıp ehliyetine el konulan sürücü ile polis arasında gergin anlar yaşandı.

Ehliyetine el konulan sürücü polisin üzerine yürüdü!
08-05-2022 15:41
Google News

Samsun'un İlkadım ilçesi Kadıköy Mahallesi Barış Bulvarı üzerinde gerçekleşen olayda edinilen bilgiye göre, Samsun Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, trafik uygulaması yaparken H.K.D. idaresindeki otomobili durdurdu.

Yapılan incelemede aracın plakası APP plaka olduğu için sürücüsüne bin 536 lira para cezası yazıp, ehliyetine de 100 puanı doldurduğu için el koydu.

Trafik polisleri, aracı bağlamaları gerekirken içinde bulunan sürücünün eşi ve çocuklarının mağdur olmaması için aracı bağlamayıp, ehliyeti olan sürücünün eşine teslim etti. Bu sırada ceza yiyerek ehliyetine el konulan sürücü ile trafik polisleri arasında arbede yaşandı.

Trafik polisleri olay yerine takviye ekip isterken, H.K.D. de polislerden şikayetçi olduğunu söyledi. Polis aracıyla İlyasköy Polis Merkezi'ne götürülen H.K.D. ile arbede yaşadığı trafik polisinin polis merkezinde birbirlerinden şikayetçi olmadıklarını belirtmesi ile ortam sakinleşti.

APP PLAKA NEDİR?

Amerikan Press Plaka kelimelerinin ilk 3 harfinin kısaltılmasıdır. Standart plakaların aksine APP plaka kişilerin zevklerine göre tasarlandığı için daha hoş ve düzgün görüntüye sahiptir.

Kısacası, kişilerin kendi istedikleri fontlarda, boyutlarda ve renklerde yaptırdıkları plakadır. App plakalar yönetmelikler gereği sahte plaka olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle App plaka kullanımı kesinlikle yasaktır.

ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Bugün seçim olsa kime oy verir siniz?