USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Depremzede kadın, bebeğini Kırıkkale'de dünyaya getirdi

Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremler dolayısıyla Gaziantep'ten ayrılan hamile kadın, "Atlas Kağan" adını verdiği bebeğini Kırıkkale'de dünyaya getirdi.

Depremzede kadın, bebeğini Kırıkkale'de dünyaya getirdi
26-02-2023 09:56
Google News

Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlerin ardından Gaziantep'teki evinden ayrılmak zorunda kalan Başak Yener Alkan, yakınlarının daveti üzerine Kırıkkale'ye geldi. Hamileliğinin son dönemindeki Alkan, müracaat ettiği Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi'nde "Atlas Kağan" adını verdiği bebeğini dünyaya getirdi. Bebeğini kucağına almanın mutluluğunu yaşayan Alkan, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, 15 gündür sallandıklarını söyledi.

Doğumu Kırıkkale'de yapmaya karar verdiklerini belirten Alkan, "15 gün önce sallanmıştık. İlk deprem anı saat 4'ü 17 geçe, gece uyurken yakalanmıştık. İkinci depremde sokaktaydık arabada kaldık. Üçüncü depremde de Samandağ Hatay'da 6,4 oldu. Ertesi gün için de doktor gün vermişti. O son deprem olmasaydı biz yine Gaziantep'te kalacaktık. O depremden dolayı da Kırıkkale'ye gelmeye karar verdik. Doğumu burada yapmaya karar verdik" diye konuştu.

Alkan, "Evimizde şu an hiçbir problem yok. Can kaybımız yok ama yine de o korku yetiyor. Psikolojik olarak çökmüş durumdayız. 15 gün sallandık çünkü. Artçılar da yüksek oluyor" dedi.

Hasan Ay
 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Bugün seçim olsa kime oy verir siniz?