USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

CHP'li Kaplan, "Sarımsak üreticilerinin sorunlarını Meclis'e taşıdı!"

CHP Gaziantep Milletvekilimiz İrfan Kaplan, Geçtiğimiz günlerde İl Başkanı Neşet Uçar, Milletvekili Bayram Yılmazkaya, İlçe Başkanı Hüseyin Kılıç, Kolları İl Başkanı Cennet Şevran, il ve ilçe yöneticileriyle birlikte Araban ilçesinde esnaf, vatandaş ve çiftçi ziyaretleri gerçekleştirdi.

CHP'li Kaplan, "Sarımsak üreticilerinin sorunlarını Meclis'e taşıdı!"
16-06-2022 12:01
16-06-2022 12:04
Google News

Sarımsak üreticileriyle de bir araya gelen CHP heyeti, hasat zamanında olan sarımsak ve sarımsak üreticilerinin sorunlarını dinledi. Akabinde Milletvekili İrfan Kaplan, TBMM’de yaptığı konuşmada sarımsak üreticilerinin sorunlarını Meclis’e taşıyarak TBMM’de bir açıklama yaptı.

Milletvekili Kaplan’ın Meclis’te sarımsak üreticileri ile ilgili konuşması şöyle:

“Seçim bölgem Gaziantep'in Araban ilçesinde sarımsak üretimi ülkemizin yüzde 20'sini karşılamaktadır. Devam eden sarımsak hasadında binlerce emekçi tarım işçimiz çalışırken, ne yazık ki tarladaki fiyatı 8-10 lira arasındayken marketlerde 25-30 liraya satılmaktadır. Aracılar ve stokçular nedeniyle emekçilerimiz ve çiftçilerimiz zarar görmekte, emeğinin karşılığını alamamaktadır. Bu durum, çiftçilerimizi, üreticilerimizi zarara uğratırken vatandaşlarımızın da alım gücünü oldukça zorlamaktadır. Dokuz on ay emek verip bin bir fedakârlıkla tarlalarında üretim yapan çiftçilerimiz alın terinin karşılığını almalıdır. Bu konuda Hükûmet acilen bir adım atmalı, üreticiden tüketiciye doğrudan satış yapılabilecek bir sistem kurulmalı ve bu mağduriyet kökünden çözülmelidir.”

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Bugün seçim olsa kime oy verir siniz?