USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Barınaktaki köpekleri kürekle öldürdüler

Sosyal medyada paylaşılan, Konya Hayvan Barınağı'ndaki şiddet görüntüleri isyan ettirdi. Görüntülerde köpeklerin, barınak görevlileri tarafından başlarına kürekle vurularak öldürüldükleri görüldü. Olaya ilişkin soruşturma başlatılırken 2 şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

Barınaktaki köpekleri kürekle öldürdüler
25-11-2022 11:07
25-11-2022 11:13
Google News

Son dönemde hayvanlara yönelik nefret, çeşitli eylem ve söylemlerle körüklenmeye devam ederken bu, şiddeti de giderek artıyor. Bu durumun son örneği, sosyal medyada paylaşılan, Konya Hayvan Barınağı'ndaki vahşet görüntüleri oldu. Hayvan hakları savunucusu Av. Gülçin Yapıcı'nın hesabından paylaşılan videoda, barınak görevlilerinin bir köpeği başına kürekle vura vura katlettiği görüldü.

GÖRÜNTÜLERİN ARDINDAN SORUŞTURMA

Konu ile ilgili Konya Büyükşehir Belediyesi'nin resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada soruşturma başlatıldığı belirtilerek "Hayvan Rehabilitasyon Merkezimizde yaşandığı iddia edilen üzücü olay hakkında soruşturma başlatılmıştır. Bu hususlarda kurumsal hassasiyetimiz en üst noktadadır. Konu etraflıca değerlendirilerek sorumlular hakkında yasal işlem ve suç duyurusu yapılacaktır" denildi.

2 KİŞİ GÖZALTINDA

Ardından Konya Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan yazılı açıklamada, konuyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında 2 şüphelinin gözaltına alındığı aktarıldı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Bugün seçim olsa kime oy verir siniz?