USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

 “Banka Promosyonları Güncellenmeli”

Türk Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Akmaz, yüksek enflasyon nedeniyle banka promosyonlarını çok düşük kaldığını ve sağlık çalışanlarının büyük kayba uğradığını söyledi. Akmaz “Promosyon güncellenmesi için, gerekli yerlere girişimlerde bulunduk. Olayın hukuki boyutlarını da araştırıyoruz” dedi.

 “Banka Promosyonları Güncellenmeli”
03-08-2022 11:14
03-08-2022 11:22
Google News

Önceden yapılmış banka maaş promosyonları, sağlık çalışanlarına kayıplar yaşatıyor. Sağlıkta banka promosyon güncellemesinin bir an önce yapılması gerektiğini dile getiren Türk Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Akmaz, sağlık çalışanlarının bu anlamda kayıplar yaşadığını ve bunun bir an önce telefi edilmesi gerektiğini söyledi.

ESKİLERE 4-5 BİN, YENİLERE 30-35 BİN PROMOSYON

Bir çok bankanın 30 – 35 bin arası maaş promosyonu verdiğini belirten Akmaz” Önceden yapılan 4-5 bin liralık banka promosyonları acilen güncellenmeli. Güncellenmede sıkıntı yaşanıyorsa da sözleşme tek taraflı fesih edilmeli. Bankaların kar oranları her geçen gün yükselirken, sağlık çalışanlarının kayıpları artıyor. Maaş promosyonlarının güncellenmesi için yasal prosedür neyse bir an önce bu konuda adımlar atılmalı” dedi.

HUKUKİ BOYUTLARINI İNCELİYORUZ

Türk Sağlık-Sen Gaziantep Şubesi olarak bu konuda girişimler yaptıklarını belirten Akmaz “Bu konuda çalışmalarımız ve girişimlerimiz sürüyor. Görüşme yaptığımız bankalar olaya sıcak bakmasalar da olayı hukuki boyutlarıyla inceletiyoruz. Bu konunun çözüne kavuşması için girişmişlerimiz ve araştırmalarımız sürüyor. Sağlık çalışanlarına maaş güncellemesi konusunda da müjde vermek istiyoruz. Maaş güncellemesi için elimizden gelen bütün çabayı sarf ediyoruz” dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Bugün seçim olsa kime oy verir siniz?