USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Ekonomi

Bahar alışverişinde Trendyol satıcıları öne çıktı

Türkiye'nin dört bir köşesindeki 260 binden fazla Trendyol satıcısı, baharın enerjisini evine taşımak isteyenlerin yanında oldu.

Bahar alışverişinde Trendyol satıcıları öne çıktı
06-05-2022 17:34
Google News

Türkiye'nin ve dünyanın önde gelen e-ticaret platformlarından Trendyol, baharın gelişiyle evini yenilemek isteyenlerin tercihlerinden oldu. Edirne'den Kars'a Türkiye'nin dört bir yanındaki 260 binden fazla e-ticaret platformunun satıcısı, ev & mobilya kategorisinde yer alan binlerce ürünle, baharı evini yenileyerek karşılamak isteyen müşterilerinin yanında oldu.

En çok Kocaeli'nde salonlar, Antalya'da balkonlar, Bursa'da mutfaklar yenilendi

Ev & mobilya kategorisindeki satışları il bazında ortaya koyan Trendyol'un verilerine göre, Antalya, Bursa ve Kocaeli illerinde en çok salon ve yatak odası mobilyaları ilgi gördü. Antalya ve Muğla'da ise en çok satın alınan ürünler arasında bahçe & balkon mobilya ve dekorasyon ürünleri yer aldı.

Tablo, yapay çiçek, duvar saati gibi tamamlayıcı ürünlere ise en çok Bursa ve Antalya ilgi gösterdi. Adana ve Mersin ise ev tekstili kategorisinde yer alan nevresim takımı, perde ve halı gibi ürünleri en çok satın alan iller arasında yer aldı. Sofralarını ve mutfağını yenilemek isteyen iller arasında ise Gaziantep yer aldı. Bu şehirde yaşayan kullanıcılar bu kategoriden en çok yemek takımı aldı.

Evinde sanat eserlerine yer vermek isteyen sanatseverler 150'den fazla sanatçının bine yakın eserinin yer aldığı Trendyol Sanat'tan bahar alışverişini tamamladı. Ankara, Denizli, Muğla ve Çanakkale başta olmak üzere Türkiye'nin dört bir yanından sanat eserleri evlere ulaştı.

Geçen seneye oranla yüzde 75 büyüme

Geçen yıl Mart - Nisan dönemine göre ev mobilya satışlarında yüzde 75 büyüme gerçekleşirken, platformu ziyaret ederek görüntüleme yapanların sayısı da yüzde 18 arttı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Bugün seçim olsa kime oy verir siniz?