USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Bağcılar'da suç makinesinden aile hekimine korkunç saldırı! Öldüresiye darbedildi

Bağcılar'da görev yaptığı aile sağlığı merkezinde darbedilen doktor, hastanede tedavi altına alındı. Saldırgan, polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alınırken, aile hekimi Doğan, "Şu an ölmediğime şükrediyorum" diye konuştu.

Bağcılar'da suç makinesinden aile hekimine korkunç saldırı! Öldüresiye darbedildi
20-12-2022 23:58
Google News

İstanbul'un Bağcılar ilçesinde saat 15:00 sıralarında doktor Mahmut Doğan, çalıştığı Çınar Aile Sağlığı Merkezi'nde bir kişi tarafından hunharca darbedildi. Saldırganın yumruk ve tekmeleriyle yaralanan Doğan'a ilk müdahale buradaki sağlık ekiplerince yapıldı.

İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, doktoru darbeden saldırgan Y.İ'yi gözaltına aldı.

SALDIRGAN TAM BİR SUÇ MAKİNESİ ÇIKTI

"Yaralama" ve "cinsel taciz" gibi birçok suçtan emniyette kaydı olduğu öğrenilen şüpheli Y.İ'nin "kasten yaralama" ve "kamu malına zarar verme" suçlarından yarın adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

DOKTOR TEDAVİ ALTINDA: "İNSANLARI RAHATSIZ ETMEYE HAKKINIZ YOK" DEDİM

Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınan Doğan, gazetecilere saldırı anını anlattı.

Görev yaptığı aile sağlığı merkezinde saat 15.30 sıralarında hasta bakmayı tamamladığını kaydeden Doğan, hemşirelerin, odalarının yanındaki tuvalete sürekli girip çıkan birinden rahatsız olduklarını kendisine telefonla ilettiklerini aktardı.

"BANA 'SANA NE SEN KİMSİN SENİ PARÇALARIM' DEDİ

Doğan, şöyle devam etti:

"Tuvaletten çıkan vatandaşa, 'Kardeşim burası umumi tuvalet değil, cami tuvaleti de değil, sağlık kuruluşu. Bir saattir buradasınız, 4-5 seferdir tuvalete girip çıkıyorsunuz, insanları rahatsız etmeye hakkınız yok' dedim. Şahıs bana sözlü hakarette bulunup ‘sana ne sen kimsin seni parçalarım’ dedi. Aşağı kata inmek istedim 'parçalarım seni' deyince. Bizim sekreter hanıma seslendim, 'polisi ara burada vatandaş beni tehdit ediyor' dedim. Hiç beklemediğim bir anda kapıdan çıkarken 180 derece döndü benim gözüme yumruk attı. Ben o yumruğun şiddetiyle yere düştüm. Yere düşünce başıma tekme atmaya başladı. Arkadaşlarım ayırmış. Beni acil odasına taşıdılar. Gözümle suratımın sağ tarafı çok acıyordu. Ambulans geldi, beni hastaneye getirdiler."

"ŞU AN ÖLMEDİĞİME ŞÜKREDİYORUM"

Şahsın saldırısıyla şaşırdığını söyleyen Doktor Doğan, “Yere düştüğümde yerler kan oldu. Tabii bu sefer bu adam vazgeçmedi geldi benim başıma tekmelerle vurmaya. Gücüm tükendi. Ne olduğunu anlayamadım. Arkadaşlarım gelmiş ayırmışlar. Sonra beni acil odasına taşıdılar. Sadece canımın derdine düştüm. Gözüm ve suratımın sağ tarafı çok acıyordu. Tabii o sırada ambulans geldi. Beni götürdüler hastaneye, durum bundan ibaret. Adamın elinde kesici bir alet vardı muhtemelen ki yanağımda kesilen kanayan yerler oldu. Doktor arkadaşlar yardımcı oldular. Şu an ölmediğime şükrediyorum” ifadelerini kullandı.

ELİNDEKİ KESİCİ ALETLE DOKTORUN YANAĞINI DA YARALADI

Saldırganın elinde muhtemelen kesici bir alet olduğunu, yanağında kesik oluştuğunu anlatan Doğan, yetkililerden şiddet olaylarını engelleyecek önlemlerin alınmasını istedi.

"TELEVİZYONDA MESLEKTEŞLARIMIZIN BAŞINA GELENLERİ İZLİYORDUM BENİM DE KAPIMI ÇALDI"

Doğan, "Televizyonda meslektaşlarımızın başına gelen hadiseleri izliyordum ama bugün de benim kapımı çaldı. Gerekli önlemler alınmazsa yarın başka bir meslektaşımın kapısını çalacak." şeklinde konuştu.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Bugün seçim olsa kime oy verir siniz?