USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Hayriye nine çeyizlik eşyalarını satıp okula kitap alacak

Amasya'da 80 yaşındaki Hayriye nine kendisinin ve 40 yıl önce 18 yaşındayken vefat eden kızından geride kalan çeyizlik eşyaları öğrenciler yararına düzenlenen etkinlikte satışa çıkardı. En eskisi yaklaşık 65 yıllık olan el emeği, göz nuru bu ürünlerden elde edilecek geli

Hayriye nine çeyizlik eşyalarını satıp okula kitap alacak
17-01-2023 10:13
Google News

‘Torunum için' etkinliğine 300'den fazla ürünle destek

Amasya'daki torununun yaşadığı Mehmetpaşa Mahallesinde bulunan Yeşilırmak Ortaokulu velileri ve öğretmenlerinin düzenleyeceği ‘Torunum için' adındaki etkinliği öğrenen Hayriye Kızılaslan, kolları sıvayıp sandığını açtı. 40 yıl önce yakalandığı amansız hastalığa yenik düşen kızı Fadime'nin elleriyle işlediği çeyizlik eşyalar ile kendisinin yaptığı 300'den fazla el emeği ürünleri Amasya'ya gönderdi.

Yemenilerin kenar süsleri plastik atık

Öğretmenler ve diğer velilerin de destek olduğu renkli etkinliğin açılışı yapıldı. Hazırladığı yemenilerin kenar süslerinde plastik atıklarda kullanmasıyla sıfır atık hassasiyetini de göz önüne seren Kızılaslan, “Kendimin ve kızımın yaptığı el emeği ürünlerle okulun ihtiyacının karşılanmasına destek olmak istiyorum” dedi.
Torunu Suna Ergüden de halasından yadigar kalan el emeği ürünlere kıyamayan ve koruyan babaannesinin "Bunlar çocuklara fayda sağlasın" diye bağışladığını söyledi.

Murat Çelik

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?