USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Yeşilay depremden etkilenen çocuk ve ebeveynleri için kriz rehberi yayınladı

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Yeşilay, Birleşmiş Milletler (BM) ile Manchester Üniversitesi tarafından hazırlanan "Kriz Durumlarında Çocuklarımıza Yardım Rehberi"ni düzenleyerek Türkçe çevirisini yayınladı.

Yeşilay depremden etkilenen çocuk ve ebeveynleri için kriz rehberi yayınladı
23-02-2023 12:48
Google News
İstanbul

Yeşilay'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, "Kriz Durumlarında Çocuklarımıza Yardım Rehberi" Yeşilay'ın iş birliği kapsamında uzmanlarla incelenerek düzenlendi. Türkçeye çevrilen rehber, depremden etkilenen çocuk ve ebeveynlerin hizmetine sunuldu.

Yeşilay'ın internet sitesinde yer alan rehber, depremden etkilenen ebeveynleri, içinde bulundukları duygularla yüzleştirerek işe başlıyor. Ebeveynleri önce kendilerine yardım etmeye davet eden rehber, sunduğu seçeneklerle onları sürecin üstesinden gelebilmek için harekete geçiriyor.

Anlaşılır bir dille okuyucuya sunulan rehber, çocuklarla geçirilen kaliteli zamanın onları endişelerden arındıracağına dikkati çekerek, ebeveynlere yol gösteriyor.

Rehber, çocuklarda kavga ve saldırganlık duygularının afetin olağan yansıması olabileceğini hatırlatarak, bu tür olumsuzluklarla baş etmenin yöntemlerini sıralıyor.

Ayrıca korku ve endişe gibi duyguların bir getirisi olan uyku bozukluklarıyla baş etmenin formüllerini verirken rahatlama teknikleri de sunuyor.


SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Bugün seçim olsa kime oy verir siniz?