USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Vatandaşa Çıkmayan Ev Savaştan Kaçan Suriyeliye Çıktı! Gaziantep'teki TOKİ Kuraları Tepki Çekti

Zafer Partisi Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Karaoğlu‘nun paylaştığı Gaziantep'teki TOKİ kura sonuçlarında Suriyeliler gündem oldu.

Vatandaşa Çıkmayan Ev Savaştan Kaçan Suriyeliye Çıktı! Gaziantep'teki TOKİ Kuraları Tepki Çekti
07-12-2022 10:29
07-12-2022 10:41
GAZİANTEP
Google News

Derinleşen ekonomik kriz nedeniyle vatandaşların alım gücü gittikçe düşüyor. Öte yandan ev almak da Türk halkı için hayal oldu. Ev alamayan vatandaşlar bu kez de fahiş kira fiyatlarıyla karşı karşıya kalıyor. Durum böyleyken TOKİ’nin konut projelerinden Suriyeli ve yabancı vatandaşlara çıkması dikkatlerden kaçmıyor.

Zafer Partisi Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Karaoğlu, Gaziantep'teki toplu konut kura sonuçlarını paylaştı. Listeye adeta Suriyeliler damga vurdu.

Karaoğlu’nun paylaştığı sonuçlarda yaklaşık 20- 22 Suriye ve yabancı vatandaş olduğu görülüyor.

Engelli, şehit-gazi yakınları ile dar gelirli vatandaşlar ev hayali kurarken Suriyeleri TOKİ çıkması gündem oldu.

Karaoğlu paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

İşte iktidar eliyle, yurdun artık örtülü olmaktan çıkıp bağıra bağıra meydana gelen işgalinin bir örneği. Gaziantep’te yapılan toplu konutlardan çıkan kura sonuçları…Diğer tüm ilçelerde de durum aynı. Seçimlerde bu işgale dur demek için Zafer Partisi seçenek değil zorunluluktur.

Ayrıca TOKİ’nin 250 bin sosyal konut projesi kapsamında Hatay merkezde inşa edeceği bin 100 konutun resmi internet sitesinde yayınlanan başvurusu kabul edilenler listesinde Suriyeliler çıkmıştı. TOKİ’den eli boş dönen Hataylı vatandaş, “52 yıllık Hataylıyım bana çıkmadı. 8 yıllık Suriyeliye çıktı. Güle güle otursun. Suriye’de TOKİ kura başlatırsa ben de oradan katılacağım” demişti.

Diğer yandan TOKİ, Hatay merkezdeki konut projesi ile ilgili Suriyelilere ev iddiasını yalanlayarak, vatandaş olmayanlara ev verilmediğini ve henüz kuraların çekilmediğini belirtmişti. 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?