USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Yaşam

Türkiye Gençlik Vakfı ve Sadakataşı Derneği İdlib'te ailelere yardımda bulundu

Türkiye Gençlik Vakfı ve Sadakataşı Derneği, İdlib’te çadır kentlerde yaşayan mülteci aileler için acil yardım çalışması düzenledi. İlk etapta toplanan yardımlar ile mülteci ailelere yardımda bulunuldu.

Türkiye Gençlik Vakfı ve Sadakataşı Derneği İdlib'te ailelere yardımda bulundu
31-01-2022 15:36
Google News

Yoğun kar yağışı ve dondurucu soğukların yaşanması ile birlikte İdlib’te zor günler geçiren mülteci aileler için Türkiye Gençlik Vakfı ve Sadakataşı Derneği harekete geçti. ‘’İyilik Isıtır’’ mottosuyla düzenlenen bu yardım kampanyası kapsamında toplanan bağışlar ile ailelere yardımda bulunuldu. Türkiye Gençlik Vakfı Başkanı Enes Eminoğlu’nun sosyal medya üzerinden yaptığı ‘’İdlib’i #İYİLİKISITIR’’ çağrısına 81 il teşkilatından ve sosyal medya kullanıcılarından destek yağdı. Türkiye Gençlik Vakfı Başkanı Enes Eminoğlu ve Sadakataşı Derneği Başkanı Kemal Özdal bizzat bölgeye giderek yardımları ulaştırdı. Düzenlenen yardım kampanyası ile ailelerin; bot, battaniye, mont, atkı, bere, eldiven, soba ve kömür gibi temel ihtiyaçları karşılandı.

155 AİLEYE YARDIM YAPILDI

28 Ocak tarihinde Azez Bölgesindeki 155 aileye; 775 torba kömür, 620 battaniye ve 155 adet gıda kolisi olacak şekilde yapılan yardımın ardından kampanya devam ediyor. İyilik hareketine katılmak isteyen yardımseverlerin, İDLİB yazıp 2989’a SMS göndererek 10 TL destekte bulunabileceği bildirildi.


SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?