USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Spor

Trabzonspor Başkanı Ağaoğlu: Devletimizin, milletimizin yanındayız

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, "Amacımız aynı, sloganımız; omuz omuza devletimizin ve milletimizin yanındayızdı." ifadesini kullandı.

Trabzonspor Başkanı Ağaoğlu: Devletimizin, milletimizin yanındayız
28-02-2023 11:21
Google News
Trabzon

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, kulübün internet sitesinden yayımlanan açıklamasında, ülkeyi derinden sarsan deprem felaketinin ardından kulüp olarak futbol ailesinin birlik ve beraberlik içerisinde duruş göstermesi doğrultusunda organizasyonlar gerçekleştirdiklerini belirterek, "Trabzon'da oynadığımız Basel karşılaşmasını TFF Yönetimi, Kulüp Başkanlarımız ve tüm takımlarımızın taraftarlarıyla birlikte izleyerek herkesin takdirini kazanan bir görüntü sergilediğimiz kamuoyunun malumudur. Amacımız bu zorlu süreçte tüm imkanlarımızla devletimizin ve milletimizin yanında olduğumuz mesajını vermekti." şeklinde konuştu.

"Akabinde Fenerbahçe Başkanı sayın Ali Koç ve Beşiktaş Başkanı sayın Ahmet Nur Çebi'nin sahalarında oynanacak erteleme maçlarında bu birlik ve beraberliğin sürdürülmesi amacıyla yapmış oldukları davete TFF Başkanımız ve diğer Kulüp Başkanlarımız ile birlikte katıldık." değerlendirmesinde bulunan Ağaoğlu, şöyle devam etti:

"Amacımız aynı, sloganımız; omuz omuza devletimizin ve milletimizin yanındayızdı. Bazı basın yayın organlarında yazıldığı gibi, Fenerbahçe-Konyaspor karşılaşması oynanırken bir grup taraftarın yapmış olduğu protesto sırasında diğer kulüp başkanlarının stadı terk ettiği ve benim ise maç sonuna kadar oturduğum şeklinde yer alan ifadeler hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır."

Ağaoğlu, maçın bitimine 10-15 dakika kala diğer kulüp başkanlarıyla birlikte kalkarak stadyumdan ayrıldıklarının altını çizerek, şunları kaydetti:

"Hemen ertesi günde ise saat 07.00'de deprem bölgesine giderek Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı sayın Murat Kurum'u ziyaret edip, İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu'yu da telefonla arayarak günlerdir sürdürmüş oldukları özverili çalışmalar ve insan üstü gayretlerinden dolayı kendilerine şükranlarımızı arz ettik. Dün olduğu gibi bugün de camia olarak tüm imkanlarımızla devletimizin ve milletimizin yanında olduğumuzu kendilerine belirttik. Aynı zamanda Kulüpler Birliği ve Türkiye Futbol Federasyonu ile 1 Mart'ta gerçekleştirmeyi planladığımız, 'Omuz Omuza' yardım kampanyasında da nasıl bir yol izlememiz gerektiği konusunda kendileriyle fikir alışverişinde bulunduk. Hal böyle iken, maç esnasında bazı protestolar yapılırken bütün kulüp başkanları stadyumu terk etmelerine rağmen 'Ahmet Ağaoğlu yerinden kalkmadı' şeklinde yazılan yazıların gerçekle yakından uzaktan ilişiği olmadığı gibi, hangi amaçla yapıldığını da anlayabilmiş değiliz."

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Bugün seçim olsa kime oy verir siniz?