USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

“Tarım ve Gıdanın Geleceğinde Yerel Yönetimlerin Rolü” paneli düzenlendi

Gaziantep'te, “Tarım ve Gıdanın Geleceğinde Yerel Yönetimlerin Rolü” konulu panel düzenlendi.

“Tarım ve Gıdanın Geleceğinde Yerel Yönetimlerin Rolü” paneli düzenlendi
25-05-2024 16:07
25-05-2024 16:10
GAZİANTEP
Google News

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi ve TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Gaziantep İl Temsilciliği tarafından “Tarım ve Gıdanın Geleceğinde Yerel Yönetimlerin Rolü” paneli düzenlendi.
Gaziantep Şehitkamil Kongre Merkezinde düzenlenen panelde, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Başkanı Yusuf Yılmaz, TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Gaziantep İl Temsilcisi Onur Aydın ve TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Uğur Toprak konuşma yaptı.
"Her ilçenin önde gelen tarım ürününü işleyecek modern tesisler kurulmuştur"
Panelde konuşan Gaziantep Büyükşehir Başkanvekili Arif Seçkin, “Büyükşehir belediyesi olarak 2012 yılında çıkan yerel yönetimler yasasına istinaden 2014 yılında Türkiye’de ilk Tarımsal Hizmetler ve Gıda Daire Başkanlığını belediyemiz kurmuştur. Belediyemiz tarafından tarım okulu kuruldu. Her ilçenin önde gelen tarım ürününü işleyecek modern tesisler kurulmuştur. Bu tesislerin kadın kooperatifler üzerinden işleterek kadın istihdamına destek olunmuştur. Başta 8 milyon litre mazot desteği olmak üzere; yem, tohum, fide, fidan ve arıcılık hizmetleri desteleri yapılmıştır. Belediyemizin yüzde 7’sini tarıma harcadık” dedi.
Konuşmaların ardından panel oturumu başladı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?