USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Sultangazi’de yarıyıl tatili hem eğitici hem de eğlenceli geçiyor

Sultangazi Belediyesi, yarıyıl tatilindeki çocuklar için özel bir etkinlik programı hazırladı. Birbirinden eğlenceli tiyatro oyunları ile çocuklar, yarıyıl tatilini keyifle geçiriyorlar.

Sultangazi’de yarıyıl tatili hem eğitici hem de eğlenceli geçiyor
26-01-2023 17:29
Google News

Milyonlarca öğrenci karnelerini alarak 2022-2023 eğitim öğretim yılının ilk dönemini tamamladı. Çocukları kültür-sanatın büyülü dünyasıyla buluşturan Sultangazi Belediyesi, çocukların tatillerini daha verimli geçirmelerini sağlamak için yarıyıl tatiline özel bir etkinlik takvimi hazırladı. Tatil süresince sağlık, geri dönüşüm, teknoloji bağımlılığı gibi sosyal konuların yer aldığı oyunların yanı sıra Kırmızı Başlıklı Kız'dan Mickey Mouse'a kadar birbirinden renkli karakterler, minik izleyicileri ile buluşuyor.

Hem eğitici hem eğlenceli

Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, "Çocuk tiyatrolarımız, kültür sanat sezonumuz çerçevesinde her hafta sonu büyük bir katılıma sahne olarak devam ediyor. Çocuklarımızın yarıyıl tatillerini daha verimli geçirmelerini sağlamak adına hem eğlenceli hem de eğitici yeni etkinlikler de düzenliyoruz. Tiyatro oyunlarıyla çocuklarımızın görerek öğrenmelerini sağlıyor, aynı zamanda yaşıtlarıyla zaman geçirerek sosyalleşmelerine katkıda bulunuyoruz. Çocuklarımıza yönelik kültür-sanat etkinliklerimiz yepyeni sürprizlerle devam edecek” diye konuştu.

Sultangazi Belediyesi Aşık Veysel Kültür Sanat Sezonu çerçevesinde tiyatrodan sinemaya, çocuk gösterilerine kadar birçok etkinliği minik izleyicilerle buluşturmaya devam ediyor. Minikler keyifli zaman geçirmenin yanı sıra eğitici ve öğretici etkinliklerle farklı dünyaların kapılarını aralama fırsatı buluyor.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?