USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Siyaset

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kılıçdaroğlu kazanırsa terör örgütleri kazanacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı ortak yayında gündeme dair açıklamalarda bulunuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Kılıçdaroğlu kazanırsa terör örgütleri kazanacak' dedi.

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kılıçdaroğlu kazanırsa terör örgütleri kazanacak
25-05-2023 21:09
Google News

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CNN Türk ve Kanal D ortak yayınında gündeme dair açıklamalarda bulunuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kılıçdaroğlu kazanırsa terör örgütleri kazanacak" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları şöyle:

"TERÖR ÖRGÜTLERİYLE MÜCADELEYİ ASLA BİR KENARA KOYAMAYIZ"

"Türkiye Yüzyılı, güçlü Türkiye ideali için oy verin. Türkiye Yüzyılı'nın yol haritasını biz hayata geçireceğiz. Artık yeni yeni adımlar atmamız gerekiyor. Eğitimi, sağlığı, enerjiyi kenara koyamayız. Ama hepsinden önce terörle mücadele .Terör örgütleriyle olan mücadelemizde biz çok çok iyi konuma geldik. Mesela Güneydoğu'yu, Diyarbakır'ı düşünün. Eskiden sokağa çıkamazdınız. Ama şimdi kafeteryalarda rahat rahat gezebiliyorsunuz. Çok daha önemlisi bu bölgelere yatırım olmuyordu. Şimdi bu bölgelere yatırım başladı. Bu yatırım terör korkusu yatırımcıdan bir kenara çekilince yatırımcı ben şimdi gider burada yatırımımı yaparım diyor. Şimdi 21 yıllık kazanımlara bakarak ben inanıyorum ki bölge insanları da buralarda yatırımlara girecektir. Savunma sanayii de nereye bakacak? Akıncı, Kızılelma, TOGG, Bayraktar'a bakacak."

"BİZ KAZANDIĞIMIZDA KİMSE KAYBETMEYECEK"

"Biz kazandığımızda kimse kaybetmeyecek. Çünkü herkes rahat bir şekilde yatırımını yapacak. İstihdamsa, istihdamını sağlayacak. Turizmin en büyük yatırım dönemi bizim dönemimiz olmuştur. Sağ olsun Mehmet bey başarılı bir bakan arkadaşım olarak çok ciddi bir performans ortaya koydu. Sektörde ciddi sıçramalar oldu. Kovitlere rağmen biz onlarla beraber bu yolu yürüdük ve şu ana geldik. Seçim dönemi tabi ayrı, icraat dönemi ayrı. Ancak siyasetin doğasında rekabet var ve bu olmalıdır. Biz her alanda bunu teşvik ettik. Buna yönelik bazı teşvik primlerini de siz onların önüne koyarsanız o zaman bu yarış başlar. Ve bu yarış bize Türkiye'de ciddi manada önemli adımlar atılmasını sağladı."

"KILIÇDAROĞLU KAZANIRSA TERÖR ÖRGÜTLERİ KAZANACAK"

"Varsın birileri gerilimle, kutuplaştırmayla, siyaset dilini zehirlemeyle yol almaya çalışsın. Biz milletimizi kucaklamaya devam edeceğiz. Allah'ın izniyle 28 Mayıs'ı biz kazanırsak 85 milyonun tamamı kazanacak. Sayın Kılıçdaroğlu kazanırsa terör örgütleri, londra tefecileri, ABD'li şirketler kazanacak. Kaybedenler ise ülkemiz üzerinde hesap yapanlar olacak. Bizim buna fırsat vermemiz lazım. Dergi kapaklarından millete ayar verenleri gördünüz değil mi? Bunlar Erdoğan ile ne işi var? Erdoğan'ın onlara bakış açısını gayet iyi bildikleri için bundan da dolayı tabi Erdoğan'ın kaybetmesi lazım. Peki bunu başka kim söylüyor? Terör örgütleri. Demek ki aynı yerden talimat alıyorlar."

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN KADINLARA YÖNELİK AÇIKLAMA

"Bu manşetleri yazılı veya görsel hangileri attı bilmiyorum. Ancak ben şunu biliyorum. Türkiye'de parlamentoda kadın sayısını arttıran en önemli parti AK Parti'dir. Son seçimde parlamentoda 17 tane kadın vekilimiz vardı. Bakın en genç kadın Milletvekilleri bizim. En genci 24 yaşında kadın milletvekilimiz var. İki fakülte mezunu. Teşkilatın kendi kademelerinden gelmiş bir kızımız. Bunlar şu anda parlamentoda gençlerin adeta temsilcisi konumunda olacaklar. Biz bunları yaparken bir şeyi hep özümsedik. Bir kadına şiddeti kesinlikle reddeden bir partiyiz. Bir defa kadına şiddet iki elden giriyor. Bir bizim inancımızın, bizim değerler sistemi içerisinde kesinlikle yasaklanmıştır. Kadına şiddeti ne tavsiye edebilirsiniz ne de yanında olabilirsiniz. Dolayısıyla da AK Parti'nin içerisinde böyle bir şeyin olması mümkün değildir. Kadınlarımız şu anda bu toplumun yarısı. Yarısı olduğuna göre kadınlarımızın da parlamentoda temsil noktasında bir yerinin olması gerekiyor. Bu ülkede kadınlarımızın özgür ve eşit bir şekilde yaşayacak adımları zaten biz attık. Ama karşımızda hep CHP'yi bulduk. Biz neyi başardıysak CHP'ye rağmen başardık. Onların öyle kadınlarla ilgili söylediklerine bakmayın çünkü samimi değiller. Bakın başörtüsüyle ilgili mecliste konu açtığımızda koşa koşa Anayasa Mahkemesi'ne gittiler. Onu da geçiyorum geçmişte Kılıçdaroğlu'nun yardımcısı konumunda olan kadın üniversite kapılarında kızlarımızın üniversiteye girerken başörtülerini çıkartıp öyle alıyorlardı. Onun adına da 'İkna odaları' diyorlardı. Kızlarımız neler çekti. Ağlaya ağlaya. Benim kızlarımda bunu yaşadı. Ben kızlarımdan bir tanesini bir arkadaşımın müdür olduğu İmam Hatip okuluna göndererek kızımın orada İmam Hatip bitirmesini sağladım. Bana Batılı bakanlar o zamanlar 'Bu nasıl bir şey?' diyordu. İçeri almıyorlardı ya."

 

Haberin Ayrıntıları Geliyor...

Son dakika gelişmelere anında ulaşmak için Haber7 uygulamasını akıllı cihazlarınıza (iOS, Android) kurabilir, Twitter’da @Haber7 hesabını takip edebilirsiniz.

App Store Google Play Takip Et

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?