USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Seçimler bitti

Seçimlerde seçmenler, beğendikleri partilere oylarını vererek iktidara gelmesini veya oy vermeyerek muhalefette kalmasını sağlarlar.

Seçimler bitti
29-05-2023 10:03
29-05-2023 10:27
GAZİANTEP
Google News

Seçimlerde seçmenler, beğendikleri partilere oylarını vererek iktidara gelmesini veya oy vermeyerek muhalefette kalmasını sağlarlar.  

Seçim sonucu netleşti. Vatandaş Recep Tayip Erdoğan'ı seçti.

Partiye balans ayarı yaptı.

Herkesin halkın iradesine saygı duyması gerekir.

Bizler oy kullanarak vatandaşlık görevini yaptıktan sonra, kendi işinin gücünün başına, günlük hayatına dönüyoruz. Aslında olması gereken budur. Demokratik gelenekleri yerine oturmuş toplumlarda, mekanizma böyle işler.

Demokrasinin kuralı budur.

Particilik, seçimden sonra bitmeli. Parti yüzünden olan hizipleşmeler ülkeye bir şey kazandırmaz.

Her konuya, hatta memleket meselelerine bile hizipleşme ile bakıldığında, asgari müşterekler ortadan kalkar. Aklın olmadığı yerde, fikirde olmaz. İnsanlar arasında gerilim o safhaya gelir ki, toplumsal olaylar olur, istenmeyen durumlar meydana gelir.

Bunun örneklerini çok kere yaşamadık mı? Bizim seçtiklerimiz Meclis'e girince dışarıda kavga ettiğimiz gibi etmeyecekler.

Hepimiz bu memlekette yaşıyoruz. Bu memleketin gök kubbesinin altında, aynı havayı kokluyor, aynı suyu içiyoruz. Kültürümüz, değerlerimiz, dilimiz, dinimiz bir.

Niye birbirimize hasım olup, birbirimizin kuyusunu kazıyoruz?

Aynı ananın evlatları, aynı köyün gençleri, aynı mahallenin çocukları çoğu zaman particilik yüzünden birbirine düşmektedir. Bizler particiliği seçimler sırasında, seçim zamanında ve sandık başında yaparak bitirmeliyiz. Beğenmediğimiz partiye oy vermeyerek onu zayıflatalım.

Sandıkta oyumuzu kullandıktan sonra, parti hizipçiliğini bırakmamız lazım.

Kötü olanı nasıl iyi yaparız, onu konuşalım. Bir birimizi kırıp, hizip yaratmayalım. Bizler ayrılığa düştükçe, birbirimizle boşuna tartışarak vakit kaybettikçe, ülke ve memleket zarar görür. Bence artık seçim bitmiştir bizler tercihimizi sandık başında yaptık. Bundan sonra neler yapıla bilinir onu tartışmak gerekir. Şimdi memleket gerçeklerine dönme zamanı. Vatandaş iş, aş ve icraat bekliyor.

Beklentimiz odur ki, seçim, başta ekonomi olmak üzere işsizliğe, teröre, çözülmeye, tahribata en kesif, en kat’i ve en keskin cevabı versin.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?