USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Şahinbey’den 180 bin genç Çanakkale’ye gidiyor

Şahinbey Belediyesi Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100. Yıl etkinlikleri çerçevesinde başlattığı “Gaziler Diyarından Şehitler Diyarına” projesi ile bu güne kadar 144 bin 665 öğrenci ve vatandaşı ecdadıyla buluştururken, bu yıl ki seferlerle bu s

Şahinbey’den 180 bin genç Çanakkale’ye gidiyor
25-04-2023 18:07
Google News

Şahinbey Belediyesi Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100. Yıl etkinlikleri çerçevesinde başlattığı “Gaziler Diyarından Şehitler Diyarına” projesi ile bu güne kadar 144 bin 665 öğrenci ve vatandaşı ecdadıyla buluştururken, bu yıl ki seferlerle bu sayıyı 180 bin 17 ye çıkaracak. Şahinbey Belediyesi tarafından Çanakkale'de ecdadıyla buluşturulacak olan gençler için Şahinbey Belediyesi Kültür Merkezi'nde bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç, kurum müdürleri öğretmenler ve öğrenciler katıldı.


"Allah şehitlerimizden razı olsun"


Şehitlerin sayesinde böylesi güzel bir vatanda sahip olduklarını ifade eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu “Gençlerimizi çok önemsiyoruz. Gençlere yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır. Eğitim, kültür, sanat ve spor alanındaki yatırımlarımızla gençlerimizi geleceğe hazırlıyoruz. Gaziler Diyarından Şehitler Diyarına projemizin ilk Çanakkale ziyaretinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'da oradaydı ve gençlerimizle bir araya gelerek onları tebrik etmişti. Bu yılda projemizi devam ettiriyoruz ve 180 bin gencimizi Çanakkale'ye götürüyoruz. Diğer illerden de Çanakkale'ye öğrenci getiren kurumlar var. Ancak bizim projemiz onlardan çok farklı. Biz gençlerimizi uçakla Çanakkale'ye götürüyoruz ve yaklaşık 14 saat Çanakkale'de kalarak, şehitlikleri ziyaret ediyorlar. Ancak diğer illerden gelenler otobüsle geldiği için Çanakkale'de ancak 4-5 saat kalabiliyorlar. Ayrıca öğrencilerimizin sabah, öğlen ve akşam yemekleri de belediyemiz tarafından karşılanıyor. Öğrencilerimize 1 lira dahi harcatmıyoruz. Biz gençlerimizi çok seviyoruz. Ayrıca Şahinbey Belediyesi olarak Çanakkale Alan Başkanlığı ile görüşüp 4 tane şehitliği ihya ettik. Allah onlardan razı olsun. Bizler için canlarını feda ederek bizlere böyle güzel bir vatan bıraktılar. Bizde onların torunları olarak, ülkemiz için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.


Kendimizi çok şanslı hissediyoruz


Şahinbey Belediyesi'nin eğitime her zaman destek olduğunu ifade eden Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç “Şahinbey Belediyemizin eğitime yaptığı devasa projelerin başında gelen ‘Gaziler Diyarından Şehitler Diyarına' projesi ile şimdiye kadar 145 bine yakın gencimiz Çanakkale de ecdadıyla bir araya geldi. Şahinbey Milli Eğitim ailesi olarak kendimizi çok şanslı hissediyoruz. Çünkü bize bizden daha yakın olan bir başkanımız var. Başkanımıza gençlerimiz adına hangi proje ile gitsek geri çevrildiğini görmediğimiz gibi taleplerimiz en kısa süre içerisinde karşılanarak gençlerimize sunuluyor. Başkanımıza gençlerimize hediye etmiş olduğu spor ayakkabısı, bisiklet, tablet ve kitaplardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?