USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Ekonomi

Sabit Fiyata Toptancılar da Katıldı: 'Şubat sonuna kadar sabit fiyat'

Zincir marketlerin ardından fiyat sabitleme furyasına toptancılar da katıldı. İstoç İş Adamları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İSTOÇDER) Başkanı Ahmet Acar, "Dayanma gücümüzü ortaya koyarak fiyatlarımızı sabitleme kararı aldık" dedi. Fiyat sabitleme şubat ayı sonuna kadar sürecek.

Sabit Fiyata Toptancılar da Katıldı: 'Şubat sonuna kadar sabit fiyat'
16-01-2023 23:06
16-01-2023 23:14
GAZİANTEP
Google News

2023 yılının ilk günlerinden itibaren Türkiye'nin 81 ilinde bazı yerel ve zincir marketler, ocak ayında ya fiyat sabitleme ya da indirim kararı almıştı. Zincir marketler ise fiyatları sabitleme kararına gitmişti. Zincir marketlerin ardından fiyat sabitleme furyasına toptancılar da katıldı.

İstoç İş Adamları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İSTOÇDER) Başkanı Ahmet Acar, şubat sonuna kadar toptancıların fiyatlarını sabitleyeceklerini bildirdi. Acar, İstoç’un İstanbul ticaretinin kalbinin attığı yer olduğunu belirterek, kentin ihracatının 3’te birinin burada gerçekleştiğini kaydetti. Hırdavat, züccaciye, otomotiv ve kırtasiye olmak üzere 42 meslek grubunun burada faaliyet gösterdiğini aktaran Acar, şu açıklamalarda bulundu:

‘DAYANMA GÜCÜMÜZÜ ORTAYA KOYUYORUZ’

“Bu sektörlerin hepsinin Türkiye için katma değeri oldukça fazla. İstoç Avrupa’nın ve bölgesinin ikinci en büyük ticaret merkezi unvanını taşıyor. Doğrudan 100 bin kişiye istihdam yaratan merkezimiz, dolaylı yoldan da 400 bin kişiye istihdam oluşturuyor. Toptan ticaretin ağırlıklı olduğu İSTOÇDER olarak yılbaşı öncesinde yer alan fiyatlarımızı şubat sonuna kadar devam ettirme kararı aldık. Bildiğiniz üzere asgari ücrete gelen zammın fiyatlardaki yansıması yüzde 5, ürün gamına ve sektörlere göre yüzde 10-20 ağırlığında, işçiliğe göre de yüzde 25 olacaktı. Ancak dayanma gücümüzü ortaya koyarak perakendecilerin tüketicilere fiyat artışını yansıtmaması için fiyatlarımızı sabitleme kararı aldık.”

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?