USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Magazin

RTÜK Üyesi İlhan Taşçı'dan Esra Erol açıklaması! "Her şey para için yapılıyor''

RTÜK üyesi İlhan Taşçı, Esra Erol'da programı hakkında gelen şikayetleri açıklayarak sert açıklamalarda bulundu.

RTÜK Üyesi İlhan Taşçı'dan Esra Erol açıklaması!
02-02-2022 21:25
Google News

'Esra Erol'da' isimli programda yayına çıkmak istemeyen 18 yaşında bir kadını ekranda gösteren Esra Erol'a gelen tepkiler büyüyor.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Üyesi İlhan Taşcı, kuruma Esra Erol'un programıyla ilgili gelen şikayetler hakkında, "Sunucu, daimi konuklar, programlarda savcılık, polislik yapıyor. Ama böyle bir formasyonları yok bir kere" dedi.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre; Taşçı, yaptığı açıklamada, "18 yaşında genç bir kişi yayına çıkmak istemiyorsa, kameraları görünce vazgeçiyorsa, bu onun en doğal hakkıdır'' ifadelerini kullandı.

Sabah kuşağı programlarının, toplumun belli kesimlerinde ciddi anlamda infiale neden olabilecek içerikler yayınlamaya başladıklarını belirten Taşcı, Palu ailesinin vakasında birçok hak ihlali yaşandığını ve yine de ekranlarda verildiğini, bu programa hiçbir önlem alınmadığını belirtti.

En çok şikayeti belli kanallardan aldıklarını söyleyen Taşçı şu ifadeleri kullandı:

"BUGÜN VERİLEN RAPORDA HER ÜÇ KİŞİDEN BİRİSİ BU MALUM YAYINDAN ŞİKAYETÇİ OLMUŞ"

''Resmi veriyi sizinle paylaşayım. Bugün verilen raporda her üç kişiden birisi bu malum yayından şikayetçi olmuş. RTÜK bununla ilgili bir şey yapmadı. RTÜK bu tür yayınları cesaretlendirdikçe, bu yayıncılar da reyting şehvetini daha şiddetli bir noktaya taşımaya çalışıyor. Her şey para için yapılıyor''

Şikayet edilen kanallarla ilgili bir işlem yapılmadığını ve bu programların revize edilmesi gerektiğini düşünen Taşcı, sözlerine şu şekilde son verdi:

"BÖYLE BİR FORMASYONLARI YOK BİR KERE"

''Sunucu, daimi konuklar, programlarda savcılık, polislik yapıyor. Ama böyle bir formasyonları yok bir kere. Olmuş olsa bile bu uzmanlıklarını kullanacakları yer ekran olamaz. 18 yaşında genç bir kişi yayına çıkmak istemiyorsa, kameraları görünce vazgeçiyorsa, bu onun en doğal hakkıdır''

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?