USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Spor

Ragbi Kadın Milli Takımı, Trabzon'da kamp çalışmalarını sürdürüyor

Ragbi Kadın Milli Takımı'nın 13 sporcuyla Trabzon'da 16 Ocak'ta başladığı kamp çalışmaları devam ediyor.

Ragbi Kadın Milli Takımı, Trabzon'da kamp çalışmalarını sürdürüyor
26-01-2023 12:39
Google News
Trabzon

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi'nde (TOHM) kampa giren Ragbi Kadın Milli Takımı'nı ziyaret etti.

Sporcularla sohbet eden Arıcıoğlu, millileri Trabzon'da en iyi şartlarda misafir etmekten duyduğu memnuniyeti aktardı.

Arıcıoğlu, ev konforunu aratmamak adına TOHM koordinatörü ve personeliyle ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, "Milli takımımız, antrenmanlarını Ahmet Suat Özyazıcı Stadı'nda gerçekleştiriyor. Burada da gerekli incelemeleri gerçekleştirdik. Bu uzun süreçte milli takımımızın her zaman yanında olacağız. İnanıyorum ki Ragbi Kadın Milli Takımımız büyük başarılara imza atacaktır." ifadelerini kullandı.

Ragbi Kadın Milli Takımı Teknik Direktörü Cherokee Sylvain Ngue ise Polonya'da yapılacak 2023 Avrupa Oyunları'nda başarılı olmayı amaçladıklarını kaydetti.

Polonya'da elde edecekleri dereceyle 2024 Paris Olimpiyat Oyunları'na katılmayı hedeflediklerine dikkati çeken Ngue, "Bunun için de 12 ülke milli takımının arasında ilk 2 dereceye sahip olmamız gerekiyor. Umuyorum Trabzon bize uğur getirir. Burada kampa girmekten dolayı çok mutluyuz." değerlendirmesinde bulundu.

Ragbi Kadın Milli Takımı Yardımcı Antrenörü Yunus Emre Bostan da takımın hırslı ve arzulu çalıştığını vurgulayarak, bu süreci Trabzon'da geçirmenin oyuncularını ve kendilerini olumlu etkilediğini belirtti.

Bostan, önlerinde 5 ay kadar bir süre olduğunu, bu süreyi en iyi şekilde değerlendirip Polonya'daki şampiyonada Türkiye adına derece elde edeceklerine inandığını kaydetti.

Ragbi Kadın Milli Takımı, Trabzon'daki kamp çalışmalarını 16 Şubat'a kadar sürdürecek.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?