USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Siyaset

MHP'den Kılıçdaroğlu'na tepki: Hiçbir ilimizin ötekine üstünlüğü yoktur

MHP'li Semih Yalçın, Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır açıklamasına, "Hiçbir ilimizin ötekine üstünlüğü yoktur. Nezdimizde hepsi eşit, hepsi baş tacıdır" ifadeleriyle yanıt verdi.

MHP'den Kılıçdaroğlu'na tepki: Hiçbir ilimizin ötekine üstünlüğü yoktur
28-01-2022 16:09
Google News

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Türk milleti için Diyarbakır neyse Edirne odur. İzmir ne ifade ediyorsa Van da aynı kıymettedir. Hiçbir ilimizin ötekine üstünlüğü yoktur. Nezdimizde hepsi eşit, hepsi baş tacıdır." ifadesini kullandı.

Yalçın, yazılı açıklamasında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Bu ülkeye demokrasi gelecekse bunun yolu Diyarbakır'dan geçer." dediğini belirterek bu söze tepki gösterdi. Bu açıklamayı yapan kimsenin, Cumhuriyetin kurucu partisi CHP'nin başkanı olamayacağını savunan Yalçın, "Olsa olsa HDP eş başkanı olur." değerlendirmesini yaptı. Bu sözün nereden tutulursa tutulsun, "sapır sapır" döküldüğünü aktaran Yalçın, şunları kaydetti:

"CHP'nin başı Kılıçdaroğlu'nun bu akla ziyan sözü, öncelikle Türkiye'de demokrasiden başka bir rejim olduğu intibaını vermek üzere kurgulanmıştır. Oysa demokrasinin bulunmadığı, totaliter ve otoriter rejimlerin egemen olduğu bir ülkede, Kılıçdaroğlu'nun özgürce bu sözleri sarf etmesi mümkün değildir. Cumhuriyet ve Türk demokrasisi, aziz Atatürk ile silah arkadaşlarının eseri, kahraman şehit ve gazilerimizin emanetidir. Bu kutlu emanet, kıyamete kadar payidar kalacaktır. Çok iyi bilinmektedir ki Türkiye Cumhuriyeti'nde güçlü, köklü bir demokrasi mevcuttur. Demokrasi yolunun taşları, Ankara'da tecelli eden milli irade ile bir daha yerinden oynatılamayacak şekilde bütün vatan sathına döşenmiştir. Türk milleti için Diyarbakır neyse Edirne odur. İzmir ne ifade ediyorsa Van da aynı kıymettedir. Hiçbir ilimizin ötekine üstünlüğü yoktur. Nezdimizde hepsi eşit, hepsi baş tacıdır."

KAYNAK : AA
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?