USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Mardin Şehir Hastanesinde çalışmalar başladı

Tıp Fakültesi ve Mardin Şehir Hastanesi kurumsal işbirliği yapılarak Mardin Şehir Hastanesi, aynı kampüste bulunan Mardin Artuklu Üniversitesi Tıp Fakültesi ile afiliye olacak. 750 yataklı olacak olan Mardin Şehir Hastanesinin 750 gün içeris

Mardin Şehir Hastanesinde çalışmalar başladı
26-01-2023 16:21
Google News

Tıp Fakültesi ve Mardin Şehir Hastanesi kurumsal işbirliği yapılarak Mardin Şehir Hastanesi, aynı kampüste bulunan Mardin Artuklu Üniversitesi Tıp Fakültesi ile afiliye olacak. 750 yataklı olacak olan Mardin Şehir Hastanesinin 750 gün içerisinde tamamlanması ve hizmete açılması öngörülüyor.


Kampüs alanında çalışmalarına başlanan Mardin Şehir Hastanesinin tamamlanması ve Tıp Fakültesiyle afiliye olmasıyla birlikte Mardin'in bir sağlık merkezi olacağın belirten Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, "Şehir Hastanenin sağlayacağı ivmeyle aynı zamanda ilimizde verilen sağlık hizmetlerinin de daha da yaygınlaşacak. Sağlık Bakanlığı Mardin Şehir Hastanesi ve Mardin Artuklu Üniversitesi Tıp Fakültesinin kurumsal işbirliğiyle bölgeye ve komşu ülkelere de kaliteli bir sağlık hizmeti verilecek" dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?