USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Kütleler yola çıktı! Kar yağışı geldi...İstanbul dahil 48 ilde alarm durumu

Uzun bir süredir mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklıkları artık yerini soğuk ve kar yağışlı havaya bıraktı. Gelen son dakika bilgisine göre 1 şubat itibariyle İstanbul dahil çok sayıda ilde kar ve kar yağışı etkili olacak.

Kütleler yola çıktı! Kar yağışı geldi...İstanbul dahil 48 ilde alarm durumu
31-01-2023 23:03
Google News

Meteoroloji'den gelen son dakika hava durumu raporları dondurucu soğuk ve kar yağışlarının artık başlayacağını gözler önüne serdi. Bazı illerde hava sıcaklıkları eksi derecelere düşerken 1 Şubat itibariyle İstanbul dahil Türkiye'nin çok sayıda ilinde kar yağışına da kavuşuyoruz.

HARİTALARDA KAR ETKİSİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından paylaşılan haritalarda kar yağışının Türkiye'nin büyük bir kesiminde bu hafta itibariyle etkisini hissettireceği görülüyor. 1 Şubat Çarşamba günü itibariyle İstanbul'da karla karışı yağmur, Ankara'da kar yağışı etkili olacak.

KÜTLELER YAVAŞ YAVAŞ İSTANBUL'A DOĞRU İLERLİYOR

1 Şubat gecesi ve sabah saatlerinde Karadeniz üzerinden parça parça yağış kütlelerinin Beykoz, Sarıyer, Ümraniye, Çekmeköy, Arnavutköy başta olmak üzere birçok ilçede karla karışık yağmur ve kar bırakması tahmin ediliyor.

1 Şubat'ın ilk saatlerinden itibaren İstanbul'da kar yağışı etkisini hissettirecek. Sıcaklıklar 3 dereceye kadar düşerken kar yağışının öğle saatlerine kadar yer yer devam etmesi bekleniyor.

48 İL İÇİN KAR YAĞIŞI UYARISI

Meteoroloji 48 kent için yeniden uyarıda bulundu. İşte gün içinde yağış beklenen 48 il; Edirne, Düzce, Bartın, Balıkesir, Bursa, Kırklareli, Bilecik, Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar, Bolu, Eskişehir, Ankara, Karabük, Çankırı, Kırıkkale, Çorum, Kastamonu, Kırşehir, Nevşehir, Aksaray, Niğde, Konya, Kayseri, Sivas, Tokat, Amasya, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Karaman, Malatya, Adıyaman, Gaziantep, Mardin, Şırnak, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Erzurum, Muş, Kars, Iğdır, Ağrı, Van, Hakkari, Bitlis, Yozgat.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Bugün seçim olsa kime oy verir siniz?