USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Kiralarla Yarışır Hale Gelen Aidatlar İçin Bakanlık Adım Attı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı vatandaştan gelen site ve apartman aidatlarında yapılan fahiş artış şikayetleri sonrası hareket geçti. Bakanlık bünyesinde, site yönetim hizmeti veren şirketler ile ilgili mevzuat çalışmaları yürütmek üzere birim kurulduğunu duyurdu.

Kiralarla Yarışır Hale Gelen Aidatlar İçin Bakanlık Adım Attı
18-01-2023 12:09
18-01-2023 12:14
GAZİANTEP
Google News

Site ve apartmanlardaki aidat fiyatları vatandaşı isyan ettirirken yüzde 200'e varan zamlar protestolara sebep oldu. Fahiş artışlar karşısında harekete geçen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesinde site yönetim hizmeti veren şirketler ile ilgili mevzuat çalışmaları yürütmek üzere birim kurulmasına karar verdi.

Kat sahiplerinin haklarının korunması amacıyla, konut ve işyerlerinin yönetilmesi ile ilgili faaliyet gösteren firmalara ilişkin mevzuat çalışmaları yapmak, ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile işbirliği yaparak, site yönetimlerinin sorunlarının çözülmesine yönelik olarak faaliyetlerde bulunmak üzere Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü bünyesinde birim kurularak faaliyete geçti.

Kurulan birim, konuya ilişkin kanuni düzenleme çalışmalarının tamamlanmasına müteakip ikincil mevzuat çalışmalarını yürütecek.

Böylece site yönetimi hayatında yer alan bir boşluk giderilmiş olup, ikincil mevzuat çalışmalarının tamamlanması ile birlikte sitelerde yaşanan yönetim sorunlarının azalması yönünde önemli bir aşama kaydedilmiş olacak.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?