USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Kaleşnikoflu çete çökertildi

“Şimşek” ismi verilen operasyonda çok sayıda silah ve malzeme ele geçirilirken çete üyelerinin toplam 30 milyon liralık kazanç elde ettikleri öğrenildi.

Kaleşnikoflu çete çökertildi
10-06-2022 13:59
Google News

“Şimşek” ismi verilen operasyonda çok sayıda silah ve malzeme ele geçirilirken çete üyelerinin toplam 30 milyon liralık kazanç elde ettikleri öğrenildi.


Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, yasa dışı yollarla temin ettikleri silahları ve sigara haline getirdikleri tütünleri satarak haksız kazanç elde eden 2 farklı suç çetesini tespit etti. Harekete geçen polis ekipleri yaptıkları teknik ve fiziki takibin ardından Ankara merkezli İzmir, Ağrı ve Batman illerinde düzenledikleri “Şimşek” isimli eş zamanlı operasyonla aralarında suç çetesi elebaşları N.T., F.Ş. ve B.B.F.'nin bulunduğu 23 şüpheliyi yakalayarak gözaltına aldı.


Çok sayıda malzeme, silah ele geçirildi


Şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramalarda ise piyasa değeri yaklaşık 1 milyon lira olan 3 adet sigara sarma makinesi, bir buçuk ton kıyılmış sigara tütünü, 152 bin 500 adet bandrolsüz boş makaron, 37 bin 760 adet satışa hazır doldurulmuş makaron, 30 bin adet sahte bandrol, 1 adet AK-47 kaleşnikof tüfek, 5 adet ruhsatsız tabanca ve çok sayıda fişek ele geçirildi.


Toplam 30 milyon liralık haksız kazanç elde ettikleri öğrenildi


Suç çetelerinin kiraladıkları farklı evlerde kaçak sigara üretmek için yevmiyeli işçi çalıştırdıkları, üretilen sigaraları “tobacca shop” olarak tabir edilen yerlere dağıttıkları ve yasa dışı yollarla temin ettikleri silahlardan elde ettikleri paralarla toplam 30 milyon liralık haksız kazanç elde ettikleri belirtildi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Bugün seçim olsa kime oy verir siniz?