USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Dünya

İtalya'da kilise çanlarını gereğinden fazla çalan rahibe para cezası verildi

İtalya'da kilisenin çanlarını 'gereğinden fazla' çalan rahip ceza olarak 2 bin euro para ödeyecek.

İtalya'da kilise çanlarını gereğinden fazla çalan rahibe para cezası verildi
29-01-2022 12:59
Google News

İtalya'nın Floransa kentindeki bir klisede görevli rahip, kilise çanlarını gereğinden fazla çaldığı için 2 bin euro para cezasına çarptırıldı.

İtalyan basınına göre, Floransa kentinin doğusundaki Santa Maria kilisesinde görevli rahip Don Leonardo Guerri, yıllardır kilise etrafında yaşayan halkla 'kavgalı' halde.

Corriere Fiorentino gazetesine konuşan kilise çevresinde yaşayan halk, uzun yıllardır her gün sabah 8 ile akşam 9 arasında çalan çanların çalışmalarına, dinlenmelerine ve uyumalarına engel olduğunu söylüyor.

Durumdan şikayetçi olanlar, en çok da tatil dönemlerinde her yarım saatte bir çalan çanların kendilerini rahatsız ettiğini belirtiyor.

Bu yüzden dört yıl boyunca yetkililere şikayet dilekçeleri verilmiş. Şikayetlerin ardından yapılan gürültü kirliliği testlerinden sonra, çevre koruma ajansı, rahip Guerri'ye 2 bin euro para cezası kesti.

Rahip Guerri, bundan sonra sadece kilisede yapılan ana ayinler ve akşam 18.00'da gün sonu ayini için çan çalabilecek.

Toskana genelinde çan seslerine yönelik artan rahatsızlık üzerine Floransa Başpiskoposu Kardinal Giuseppe Betori, 2014 yılında kiliselere gönderdiği yazıda ses seviyesinin kontrol altına alınmasını istemişti.

KAYNAK : Euronews
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDİN...
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
ANKET TÜMÜ
Gaziantep'te hangi belediyeyi daha başarılı buluyorsunuz?